Różowe z winnicy piosenkarza Bon Jovi najlepszym winem 2018 roku

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wino zaoferowane po raz pierwszy na rynku w tym roku przez winnicę z Langwedocji – należącą do słynnego piosenkarza rockowego Jon Bon Jovi – zostało umieszczone na liście Top 100 Wine Spectator i ocenione jako najlepsze wino różowe na świecie.

Bon Jovi w swojej winnicy.
Jon Bon Jovi zbiera winogrona w swojej winnicy.

Najlepsze wino różowe 2018 – wino Bon Jovi

Wino różowe Diving into Hampton Water 2017 z oceną 90 punktów zajęło 83 miejsce – jako jedno z dwóch różowych wyróżnionych przez Wine Spectator na liście Top 100.

Bon Jovi i jego wino.
Diving into Hampton Water 2017.

Diving into Hampton Water – wino Bon Jovi

Wino jest kupażem odmian Grenache, Cinsault i Mourvèdre. Jasny kolor różowy wina wskazuje, że podczas winifikacji kontakt soku ze skorkami winogron był  bardzo krótki.

Nazwa wina powstała podczas wakacyjnych dni Jona i jego syna Jessie spędzonych razem w the Hamptons, na nowojorskiej Long Lsland.

Wino oferowane w 25 krajach po średniej cenie 25 USD jest świeże, z wyraźnymi mineralnymi nutami.  Nie znalazłem in formacji – czy wino Bon Joviego jest dostępne w Polsce.

O winnicach i winach słynnych aktorów, reżyserów, polityków i sportowców:

O winie różowym i nie tylko przeczytasz w Przewodniku po świecie wina. 

.

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Dani

    Gdzie można kupić?????

    1. Marek Rekowski

      Nie wiem czy w Polsce wino jest dostępne, raczej wątpię. Jeśli lubisz wino różowe to warto szukać wina z Prowansji, Doliny Loary, zwłaszcza Sancerre lub półwytrawne Rose d’ Anjou, natomiast z Hiszpanii koniecznie z Navarry (Rosado de Navarra). Pozdrawiam Marek

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.