Wino i sport

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wino Tour de France

Firmy winiarskie nie stronią od reklamowania swoich win na dużych, renomowanych imprezach sportowych. W kolarstwie zawodowym taką imprezą jest z pewnością wyścig dookoła Francji – Tour de France, organizowany corocznie od 1903 roku.

Jednym ze sponsorów tegorocznego Tour de France było chilijskie wino Bicycleta, nawiązujące swoją nazwą do cyklistów. Wino jest dobrze znana na świecie. Można je także spotkać na półkach w polskich sklepach. Wino powstaje ze szczepu Pinot Noir w Viña Cono Sur. Założona w 1993 roku firma winiarska jest filią chilijskiego giganta winiarskiego Concha y Toro, znanego i docenianego przez konsumentów z wina Casillero del Diablo. Zresztą i to wino, nawiązujące do legendy o tym, że przepastnych piwnic z winem pilnuje sam diabeł, jest sponsorem Czerwonych Diabłów, słynnej angielskiej drużyny piłkarskiej Manchester United.

Francuscy winiarze nie są zadowoleni, że marketingowym symbolem francuskiej tradycji kolarstwa będzie wino chilijskie, zwłaszcza że na południu Francji, w regionie Langwedocji, od dawna produkuje się czerwone wino pod marką Red Bicyclette. Widocznie jednak argumenty finansowe Chilijczyków proponowane organizatorom Tour de France okazały się przeważające.

Picture of winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY