książka o winie

przewodnik po świecie wina

Książka Przewodnik po świecie wina adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina. Kolejne rozdziały tego pięknie ilustrowanego Vademecum zawierają te wszystkie składniki wiedzy o winie, które pomogą w świadomym poruszaniu się w świecie wina i dokonywaniu świadomych wyborów.

Znawca wina, profesor Marek Rekowski prowadzi Ciebie po fascynującej historii wina, po drodze jaką przebywa wino zanim trafi do butelki. Poznasz o czym mówią kolory, zapachy i smaki wina oraz kiedy należy je dekantować, jak długo żyje i czy jest zdrowe.

Książka powstała w rezultacie zainteresowań autora winem i osobistych doświadczeń w trakcie licznych pobytów w regionach winiarskich, zwłaszcza we Francji i Hiszpanii.

książka o winie

rozdziały

1. Krótka historia o winie – od starożytnej Grecji do technologicznej rewolucji.

2. Od winnicy do wina – za kulisami powstawania wina w winnicy, winogrona i ich rodzaje, produkcja wina.

2. Wino w butelce i beczce – dlaczego wino dojrzewa w dębowych beczkach? Wszystko o butelce do wina oraz towarzyszącego jej korku.

3. Kolory, zapachy, smaki wina – o czym mówią kolory wina? jak pachnie wino? co wpływa na smak wina i jaka jest jego charakterystyka.

5. Porady praktyczne – jak serwować wino, żywotność i defekty wina, eksperci oceniają wino, wino i zdrowie.

„Kochasz książki drukowane, ich piękny zapach stron, błyszczący papier, jesteś wzrokowcem i poszukujesz pierwszego pięknie zilustrowanego kompendium, które popchnie Cię w dalszą winną przygodę? Jeśli tak, to książka jest właśnie dla Ciebie.”

- Nasz Świat Win

"Jedna z najlepszych i najbardziej przystępnych książek o winie, jakie miałem przyjemność czytać. Warto, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej!."

- Maciej Świstoń

Jak nabyć książkę prosto od autora? Skorzystaj z formularza, skontaktuj się ze mną i przejdziemy do składania zamówień. Koszt książki to 49 złotych wraz z przesyłką. Opiszę formę płatności i ewentualne uwagi oraz moje pytania.

gdzie nabyć książkę?

Swój egzemplarz możesz kupić w partnerskich sklepach winiarskich!
NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

INSTAGRAM
  • Przeczytaj na blogu winnicaprofesora.pl: Rynek inwestora - jakie wina dały największy zysk w 2019 roku? #winnicaprofesora
#blog #inwestowanie #wino #cenywina #przeczytaj #wiedza #wiedzaowinie #nowyrok
  • Wino dla koneserów – La Légende, Château Fonréaud z Listrac, gminy wielkich win. Przeczytaj więcej o tym winie i mojej ocenie na winnicaprofesora.pl  #wino #Francja #koneserwina #wielkiewina #ocenawina #blog #blogowanie #pisanieowinie #Francuskiewina #jesień #winiarskajesien #korek #korekodwina #degustacja #winnicaprofesora
  • Przeczytaj nowy wpis o barach w Barcelonie na winnicaprofesora.pl! @ 🍷🍷Barcelona jest najczęściej odwiedzanym miastem w Hiszpanii przez turystów z Polski i nie tylko. Oprócz wielu słynnych zabytków, stolica Katalonii jest miejscem niezliczonej ilości barów i restauracji, gdzie królują wino, tapas i inne specjały regionalnej kuchni. Często najlepsze bary są niewielkie, mają dość skromny wystrój wnętrza i są położone poza centralną strefą turystyczną Las Ramblas. Warto jednak wybrać się do nich i skosztować doskonałych win, wybornych tapas i dań kuchni katalońskiej.  #blog #winnicaprofesora #przeczytaj #Barcelona #Hiszpania #lasramblas #zwiedzanie #podróże #podrozezwinem #wypoczynek #wakacje #wakacje2019 #bar #baravino #urlop #tapas #morze #miasto #najlepszebary #przewodnik #polecam #wino #winohiszpania
  • Najnowszy vlog na winnicaprofesora.pl: wino na wakacjach - Grecja - możesz obejrzeć na kanale YT - dla wszystkich, którzy wybierają się na wakacje do Grecji, na wyspy Kreta, Santorini - warto zapoznać się jakie wina można tam napotkać. 
#instablog #vlog #grecja #kreta #santorini #wakacje #wakacje2019 #sezonwakacyjny #urlop #wyjazd #podróż #podrozezwinem #jakiewino #kuchnia #śródziemnomorska #winnicaprofesora #wiedzaowinie #edukacjawinem #wyspy #winobiale #winoczerwone #polecam #ksiazkanawakacje #książka