książka o winie

przewodnik po świecie wina

Książka Przewodnik po świecie wina adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina. Kolejne rozdziały tego pięknie ilustrowanego Vademecum zawierają te wszystkie składniki wiedzy o winie, które pomogą w świadomym poruszaniu się w świecie wina i dokonywaniu świadomych wyborów.

Znawca wina, profesor Marek Rekowski prowadzi Ciebie po fascynującej historii wina, po drodze jaką przebywa wino zanim trafi do butelki. Poznasz o czym mówią kolory, zapachy i smaki wina oraz kiedy należy je dekantować, jak długo żyje i czy jest zdrowe.

Książka powstała w rezultacie zainteresowań autora winem i osobistych doświadczeń w trakcie licznych pobytów w regionach winiarskich, zwłaszcza we Francji i Hiszpanii.

książka o winie

rozdziały

1. Krótka historia o winie – od starożytnej Grecji do technologicznej rewolucji.

2. Od winnicy do wina – za kulisami powstawania wina w winnicy, winogrona i ich rodzaje, produkcja wina.

2. Wino w butelce i beczce – dlaczego wino dojrzewa w dębowych beczkach? Wszystko o butelce do wina oraz towarzyszącego jej korku.

3. Kolory, zapachy, smaki wina – o czym mówią kolory wina? jak pachnie wino? co wpływa na smak wina i jaka jest jego charakterystyka.

5. Porady praktyczne – jak serwować wino, żywotność i defekty wina, eksperci oceniają wino, wino i zdrowie.

„Kochasz książki drukowane, ich piękny zapach stron, błyszczący papier, jesteś wzrokowcem i poszukujesz pierwszego pięknie zilustrowanego kompendium, które popchnie Cię w dalszą winną przygodę? Jeśli tak, to książka jest właśnie dla Ciebie.”
- Nasz Świat Win
"Jedna z najlepszych i najbardziej przystępnych książek o winie, jakie miałem przyjemność czytać. Warto, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej!."
- Maciej Świstoń

książka prosto od autora?

Koszt to 65 złotych wraz z przesyłką pocztową! Pamiętaj o dedykacji!

Książka przy okazji zakupów?

Swój egzemplarz możesz kupić w partnerskich sklepach winiarskich!