Czy wiesz, że…Donald Trump ma swoją winiarnię?

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Donald Trump chwali się swoją winiarnią

Na zakończenie konferencji prasowej, podczas której Prezydent USA potępił białych rasistów, którzy wywołali krwawe rozruchy w Charlottesville, Donald Trump nie omieszkał pochwalić się, że właśnie w Wirginii ma jedną z największych winiarni w kraju.

trump

“Posiadam dom w Cherlottesville. Czy ktoś wie, że mam dom w Charlottesville?” zapytał Trump zaskoczonych dziennikarzy pod koniec konferencji, a odnosząc się do Trump Winery dodał  Obecnie mam jedną z największych winiarni w USA – właśnie w Charlottesville”.

Media szybko obwieściły, że nie jest to do końca prawdziwe. Wprawdzie winnicę kupił w 2011 roku Donald Trump, jednak faktycznie właścicielem widniejącym w rejestrze handlowym jest jego syn Eric Trump. Ponadto winiarnia wcale nie jest jedną z największych w USA, a nawet w Wirginii.

Faktem jest, że winnica o powierzchni 210 akrów (84 hektary) jest największa w Wirginii, lecz roczna produkcja wynosi około 36 000 skrzynek wina. Już  tylko w sąsiedniej winiarni Williamsbourg Winery produkuje się około 60 000 skrzynek wina rocznie, a w całym kraju są setki winnic i winiarni wytwarzających jeszcze większe ilości wina.

Michael Kaisera z National Association of American Wines wyjaśnia, że przy określaniu wielkości winiarni nie bierze się pod uwagę powierzchni winnicy : „ O ile prawdą jest, że winnica nosząca nazwisko prezydenta ma najwięcej akrów w Wirginii, o tyle nie jest jedną z największych w kraju, a nawet na Wschodnim Wybrzeżu. Jest jedną z największych w Wirginii. Inne ”wielkie” winnice w Wirginii to Barbousville, Chateau Morrisette i Williamsbours. Większość to winiarnie małe.” Gdyby uznać Trump Winery jako dużą, wówczas musiałaby produkować 500 000 i więcej skrzynek wina rocznie. Z produkcją 36 000 skrzynek Trump Winery jest zaklasyfikowana jako mała.

Na podstawie The drink business.

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.