Czy wiesz, że…Donald Trump ma swoją winiarnię?

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Donald Trump chwali się swoją winiarnią

Na zakończenie konferencji prasowej, podczas której Prezydent USA potępił białych rasistów, którzy wywołali krwawe rozruchy w Charlottesville, Donald Trump nie omieszkał pochwalić się, że właśnie w Wirginii ma jedną z największych winiarni w kraju.

trump

“Posiadam dom w Cherlottesville. Czy ktoś wie, że mam dom w Charlottesville?” zapytał Trump zaskoczonych dziennikarzy pod koniec konferencji, a odnosząc się do Trump Winery dodał  Obecnie mam jedną z największych winiarni w USA – właśnie w Charlottesville”.

Media szybko obwieściły, że nie jest to do końca prawdziwe. Wprawdzie winnicę kupił w 2011 roku Donald Trump, jednak faktycznie właścicielem widniejącym w rejestrze handlowym jest jego syn Eric Trump. Ponadto winiarnia wcale nie jest jedną z największych w USA, a nawet w Wirginii.

Faktem jest, że winnica o powierzchni 210 akrów (84 hektary) jest największa w Wirginii, lecz roczna produkcja wynosi około 36 000 skrzynek wina. Już  tylko w sąsiedniej winiarni Williamsbourg Winery produkuje się około 60 000 skrzynek wina rocznie, a w całym kraju są setki winnic i winiarni wytwarzających jeszcze większe ilości wina.

Michael Kaisera z National Association of American Wines wyjaśnia, że przy określaniu wielkości winiarni nie bierze się pod uwagę powierzchni winnicy : „ O ile prawdą jest, że winnica nosząca nazwisko prezydenta ma najwięcej akrów w Wirginii, o tyle nie jest jedną z największych w kraju, a nawet na Wschodnim Wybrzeżu. Jest jedną z największych w Wirginii. Inne ”wielkie” winnice w Wirginii to Barbousville, Chateau Morrisette i Williamsbours. Większość to winiarnie małe.” Gdyby uznać Trump Winery jako dużą, wówczas musiałaby produkować 500 000 i więcej skrzynek wina rocznie. Z produkcją 36 000 skrzynek Trump Winery jest zaklasyfikowana jako mała.

Na podstawie The drink business.

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY