Winnice w niecodziennych miejscach (7/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Winnica Rangiroa na Archipelagu Tuamotu Polinezji Francuskiej

Jedyną marką wina z Francuskiej Polinezji jest Vin de Tahiti. Wino pochodzi z winnicy położonej na wyspie Rangiroa wchodzącej w skład Archipelagu Tuamotu na Tahiti, który liczy ponad 100 wysepek i atoli. Do najbliższego kontynentu jest ponad 5000 kilometrów.

Winnica Rangiroa Polinezja Francuska

Rangiroa to największa wyspa atolu. Winnica położona jest na końcu drogi, niedaleko palm kokosowych i brzegu oceanu. Sama winnica ma powierzchnię 8 hektarów i produkuje 40 000 butelek białych i różowych win. Winnicę nawadnia się ze studni wykopanych w najniższym punkcie działki. Ważnym problemem dla winiarzy jest naturalny cykl wegetacji winorośli, bowiem w klimacie Polinezji nie ma zimnej pory roku. Okres kwitnienia, dojrzewania i zbiorów jest tutaj zależny od stopnia nasłonecznienia i odpowiedniego przycinania listowia winorośli. W rezultacie winogrona zbiera się dwa razy w roku – w maju i grudniu.

 

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.