Winnice w niecodziennych miejscach (7/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Winnica Rangiroa na Archipelagu Tuamotu Polinezji Francuskiej

Jedyną marką wina z Francuskiej Polinezji jest Vin de Tahiti. Wino pochodzi z winnicy położonej na wyspie Rangiroa wchodzącej w skład Archipelagu Tuamotu na Tahiti, który liczy ponad 100 wysepek i atoli. Do najbliższego kontynentu jest ponad 5000 kilometrów.

Winnica Rangiroa Polinezja Francuska

Rangiroa to największa wyspa atolu. Winnica położona jest na końcu drogi, niedaleko palm kokosowych i brzegu oceanu. Sama winnica ma powierzchnię 8 hektarów i produkuje 40 000 butelek białych i różowych win. Winnicę nawadnia się ze studni wykopanych w najniższym punkcie działki. Ważnym problemem dla winiarzy jest naturalny cykl wegetacji winorośli, bowiem w klimacie Polinezji nie ma zimnej pory roku. Okres kwitnienia, dojrzewania i zbiorów jest tutaj zależny od stopnia nasłonecznienia i odpowiedniego przycinania listowia winorośli. W rezultacie winogrona zbiera się dwa razy w roku – w maju i grudniu.

 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY