Czy wiesz, że Brad i Angelina…

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Czy wiesz, że … sławni aktorzy Brad Pitt i Angelina Jolie mają własne wino różowe.

Ciekawe, nieco celebryckie, wina białe i różowe powstają w Prowansji w Château Miraval. Posiadłość kupili w 2009 roku Brad Pitt i Angelina Jolie. W 30 hektarowej winnicy wytwarza się wina biologiczne. Słynne jest zwłaszcza wino białe z odmiany Rolle (Vermentino na Korsyce), którego roczna produkcja nie przekracza 5000 butelek.

Château Miraval, fot.ee24.com

Wino różowe Château Miraval można kupić w Polsce. Jak przystało na wino firmowane przez sławnych aktorów jego cena, jak na różowe z Prowansji, jest bardzo wysoka – około 170 PLN butelka.Na szczęście inne, bardzo dobre, prowansalskie wina różowe są dostepne po bardziej przyjaznych cenach.

Picture of winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY