Star Wars i wino

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

George Lucas ma nową winnicę

Firma Skywalker Vineyards należące do słynnego reżysera Georga Lucasa nabyła posiadłość w Prowansji powiększając posiadane winnice w Kalifornii oraz we Włoszech.

star wars

Skaywalker Vineyards nabył w kwietniu 2017 roku winnice i położony w posiadłości stary, XVII wieczny zamek Château Margui w Prowansji. Historia posiadłości sięga czasów starożytnego Rzymu. Powierzchnia winnic wynosi około 16 hektarów. Do posiadłości należy również sad oraz wiele hektarów lasu. Uprawa ma charakter BIO a wina oznaczane są jako AOP Coteaux Varois en Provence. Przeważają odmiany Syrah, Cabernet, Cinsault i Grenache.

starwars2starwars2333

Prowansalska posiadłość dopełnia posiadane już przez Skywalker Vineyards winnce w Nicaso w Kalifornii oraz Convento w Umbrii we Włoszech.

[Na podstawie The Drink Business]

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY