Star Wars i wino

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

George Lucas ma nową winnicę

Firma Skywalker Vineyards należące do słynnego reżysera Georga Lucasa nabyła posiadłość w Prowansji powiększając posiadane winnice w Kalifornii oraz we Włoszech.

star wars

Skaywalker Vineyards nabył w kwietniu 2017 roku winnice i położony w posiadłości stary, XVII wieczny zamek Château Margui w Prowansji. Historia posiadłości sięga czasów starożytnego Rzymu. Powierzchnia winnic wynosi około 16 hektarów. Do posiadłości należy również sad oraz wiele hektarów lasu. Uprawa ma charakter BIO a wina oznaczane są jako AOP Coteaux Varois en Provence. Przeważają odmiany Syrah, Cabernet, Cinsault i Grenache.

starwars2starwars2333

Prowansalska posiadłość dopełnia posiadane już przez Skywalker Vineyards winnce w Nicaso w Kalifornii oraz Convento w Umbrii we Włoszech.

[Na podstawie The Drink Business]

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.