Winnice w niecodziennych miejscach (9/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Winnica gdzie pracują słonie.

słoń

źródło:maywayhuanhil.com

Słonie pracujące w winnicy to dla nas raczej widok niecodzienny, choć w Tajlandii to nic nadzwyczajnego. W winnicy Hua Hin Hills na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej drużyna słoni pomaga w utrzymaniu winnicy, rozciągającej się aż po widoczne w oddali, porośnięte lasem wzgórza.

słoń2

Winogrona zebrane w winnicy Hua Hin służą do produkcji win marki Monsoon Valley, która należy do Siam Winery, jednego z największych producentów wina w Tajlandii. Winnica została założona w 2004 roku na terenie dawnej zagrody dla dzikich słoni, które tam starano się udomowić.

Turyści przyjeżdżający do Hua Hin mogą zwiedzać winnicę na grzbiecie słoni.

słoń3

ź:bk.asiaciyt.com

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY