Miasta, gdzie konsumuje się najwięcej wina

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Paryż

Paryż660 milionów butelek , ideaiwine 

Według wyników badań INSEEC mieszkańcy Paryża oraz  goście i turyści odwiedzający miasto wypili w 2017 roku 5,3 milionów hektolitrów wina, czyli ponad 660 milionów butelek, zajmując pierwsze miejsce wśród wielkich miast. Do takiego wyniku przyczyniła się ogromna sieć restauracji, barów i hoteli jakie znajdują się w Paryżu. W regionie paryskim jest ponad 20 000 punktów sprzedaży wina. Ponadto, konsumpcję wina napędzają turyści i biznesmeni. W stolicy Francji odbywa się  ponad 1000 kongresów i 400 targów branżowych rocznie. 59% paryżan konsumuje przynajmniej jedną butelkę wina tygodniowo, głównie wina z Bordeaux i Burgundii.

Kolejne miejsce zajmują niemieckie miasta regionu Ruhry – Essen-Dortmund i Duisburg, potem Buenos Aires, Mediolan, Londyn i Nowy Jork. Niestety, Warszawy tutaj nie znajdziemy i jeszcze długo konsumpcja wina w naszej stolicy nie znajdzie się tej liście.

Dortmund,  Essen, Duisburg 500 milionów butelek, fot. Wikipedia

Buenos Aires

Buenos Aires 455 milionów butelek , fot.telegtaph.co.uk 

Mediolan

Mediolan– 411 milionów butelek, fot. Wikimedia

Londyn

Londyn– 411 milionów butelek, fot.albicja.pl

Nowy Jork

Nowy Jork343 miliony butelek fot.pixabay.com

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY