Miasta, gdzie konsumuje się najwięcej wina

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Paryż

Paryż660 milionów butelek , ideaiwine 

Według wyników badań INSEEC mieszkańcy Paryża oraz  goście i turyści odwiedzający miasto wypili w 2017 roku 5,3 milionów hektolitrów wina, czyli ponad 660 milionów butelek, zajmując pierwsze miejsce wśród wielkich miast. Do takiego wyniku przyczyniła się ogromna sieć restauracji, barów i hoteli jakie znajdują się w Paryżu. W regionie paryskim jest ponad 20 000 punktów sprzedaży wina. Ponadto, konsumpcję wina napędzają turyści i biznesmeni. W stolicy Francji odbywa się  ponad 1000 kongresów i 400 targów branżowych rocznie. 59% paryżan konsumuje przynajmniej jedną butelkę wina tygodniowo, głównie wina z Bordeaux i Burgundii.

Kolejne miejsce zajmują niemieckie miasta regionu Ruhry – Essen-Dortmund i Duisburg, potem Buenos Aires, Mediolan, Londyn i Nowy Jork. Niestety, Warszawy tutaj nie znajdziemy i jeszcze długo konsumpcja wina w naszej stolicy nie znajdzie się tej liście.

Dortmund,  Essen, Duisburg 500 milionów butelek, fot. Wikipedia

Buenos Aires

Buenos Aires 455 milionów butelek , fot.telegtaph.co.uk 

Mediolan

Mediolan– 411 milionów butelek, fot. Wikimedia

Londyn

Londyn– 411 milionów butelek, fot.albicja.pl

Nowy Jork

Nowy Jork343 miliony butelek fot.pixabay.com

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.