Gdzie na wino w Barcelonie?

Wybierając się tam, warto odwiedzić kultowe bary i restauracje oraz posmakować katalońskich dań i wina!

Gdzie na wino w Barcelonie? Wybierając się do Barcelony warto odwiedzić kultowe bary i restauracje i posmakować katalońskich dań i wina. Zwłaszcza białego oraz musującego Cava, z których słynie Katalonia. Spośród wielu, szczególną historią i prestiżem cieszą się najstarsze restauracje i bary Barcelony, a te także miejscowe – do których zaglądają Katalończycy.

Gdzie na wino w Barcelonie? Winnica Profesora poleca przede wszystkim:

Paella Parellada w 7Portes

Restaurację założył w 1836 roku kataloński kupiec Josph Cuyas. Specjalnością restauracji są dania na bazie ryżu. Szczególnie paelle – zwłaszcza słynna Paella Parellada oraz Zarzualla de Mariscos – a także świeże sałaty, tradycyjne cannelloni, owoce morza i dania mięsne.

7 Portes znajduje się w budynku Xifré w dzielnicy Barceloneta – jest jedną ze stuletnich restauracji w mieście, miejscem spotkań artystów i barcelońskiej inteligencji. Tutaj narodziła się słynna Paella Parellada.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć 7 Portes.
Do restauracji 7 Portes prowadzi siedem drzwi.

Pod koniec XIX wieku 7 Portes była głownie kawiarnią, lecz właśnie tutaj  powstało ryżowe danie – Arroz Parellada. Jego autorem był Juli Parellada. Katalończyk, amator dobrego jedzenia, który dla wygody zamawiał paellę według własnego smaku, z obranymi składnikami. Zawsze kiedy zamawiał danie, kelner wołał do kuchni – arroz Parellada (ryż Parellada). Także inni klienci zaczęli zamawiać takie danie, które szybko stało się popularne w całej Barcelonie.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć 7 Portes.
Wnętrze restauracji 7 Portes.
 • Adres: pg. Isabel II, 14 Barcelona.

Gdzie na wino w Barcelonie? Bary i bodegi Barcelony!

Najlepsze bary są niewielkie, mają dość skromny wystrój wnętrza i są położone poza centralną strefą turystyczną Las Ramblas. Oto propozycja barów cieszących się zasłużoną renomą:

Bar Electricitat

Bar Electricitat znajduje się w historycznym budynku Barcelony wpisanym do Dziedzictwa Architektury Katalonii. Jest to dawny budynek przemysłowy, zbudowany w konstrukcji metalowej – w stylu modernistycznym. Wewnątrz znajduje się m.in. skład beczek z winem i stara zamrażalnia. Zbudowany w 1908 roku, wyposażony został w pierwszy w dzielnicy Barceloneta agregat prądu – stąd nazwa baru nawiązująca do elektryczności. Bar słynie z doskonałych tapas, zwłaszcza ośmiornicy w majonezie lub oliwie.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć Electricitat.
Wejście do baru Electricitat.
 • Adres: La Berceloneta, c. Atlantida 61/Carrer de San Carles.

Anima del Vie

Bar gdzie królują wina naturalne (BIO) pochodzące z różnych krajów w Europie. Wystrój z elementów drewnianych, na ścianie replika słynnego obrazu Picassa – Guernica. Właściciel baru spędził wiele lat w winnicach Bordeaux i Langwedocji. Bar otwarto w 2006 roku, a serwowane wina pochodzą bezpośrednio od producentów, głownie z Francji i Hiszpanii.

 • Adres:  Ciutat Vella, Carrer dels Vigantes 8.
 • Metro: L4 – Jaume I.
 • Otwarte: wtorek do sobota od 17-24h.
 • Strona wwwL’Ànima del Vi Barcelona.

Can Vilaró

Niewielki bar serwujący doskonała kuchnię katalońską. Potrawy przygotowuje się ze świeżych składników kupowanych na pobliskim targu San Antoni. Umiarkowane ceny dań, warto spróbować fideu a la cassola – odmianę paelli, w której zamiast ryżu wykorzystuje się krótki makaron fideo oraz owoce morza, a także liczne dania z tradycyjnych makaronów.

 • Adres: Carrer del Comte Borrell, 61, Metro L2 San Antoni.

Els Sortidors del Parlament

Els Sortidors, bar gdzie możesz skosztować wino prosto z beczki lub z bogatej listy win w karcie, spróbować doskonałego wermutu i apetycznych tapas, np. talerza doskonałych serów z cebulową marmeladą i oliwkami lub słynnych hiszpańskich szynek dojrzewających. Wyjątkowa atmosfera, dobre ceny i obsługa.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć Els Sortidors del Parlament.
Wejście do baru Els Sortidors del Parlament.
 • Adres: Calle Parlament 51, Metro L2 San Antoni.

Viblioteca

Nazwa baru nawiązuje do wina (vi) oraz biblioteki, czyli zbioru win i potraw. Niewielka restauracyjka w dzielnicy Gracia, gdzie w przyjemnej atmosferze znajdziemy szeroki wybór win. Do wina możemy wybrać spośród ponad 50 gatunków oryginalnego sera z niewielkich serowarni, m.in. z Francji, Szwajcarii, Włoch, Anglii oraz Hiszpanii.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć Viblioteca.
Wnętrze baru Viblioteca,
 • Adres: Vallfogona 12, tel 93 284 42 02 , Metro L4 Joanic.
 • Otwarte codziennie od 19 do 24.

Casa Mariol

Po zwiedzeniu katedry Sagrada Familia warto zajrzeć do niedaleko położonego baru prowadzonego przez bodegas Casa Mariol z regionu winiarskiego Terra Alta, położonego w Katalonii, niedaleko Terragony. W barze znajdziemy wiele win a tego regionu. Specjalnością jest biały, ziołowy wermut.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć Bar Casa Mariol.
Bar Casa Mariol.
 • Adres: Carrer del Rosselló, tel 934 36 76 28.
 • Metro: L5 SanPau/Dos de Maig.

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto odwiedzić symboliczne bary mieszkańców!

Każda dzielnica ma swoje, lokalne bary i bodegi – gdzie spotykają się mieszkańcy. Magistrat Barcelony wpisuje najbardziej charakterystyczne, dzielnicowe bary na listę dziedzictwa kulturowego miasta.

Oto kila takich barów – warto do nich zajrzeć i poczuć prawdziwą atmosferę winiarskiej Barcelony!

Bodega Sopena

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć Bodega Sopena.
Wnętrze baru Bodega Sopena.
 • Adres: Clot 55 (dzielnica Sant Martí).

Bar del Toro

Gdzie na wino w Barcelonie? Warto zobaczyć Bar de Toro.
Bar de Toro.
 • Adres: Sant Gil 2 (dzielnica Ciutat Vella).

Celler Miquel

Wnętrze baru Celler Miguel.
 • Adres: Castillejos 345 ( dzielnica Eixample).

Bodega Salvat

Bodega Salvat.
 • Adres: Carrer d’ Andalusia, 2.

Bodega Quimet

Bar Bodega Quimet.
 • Adres: Vic 23 (dzielnica Gràcia).
Picture of prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY