Wino na Dzień Ojca

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wino na Dzień Ojca

Przewodnik po świecie winaKsiążkę  możesz nabyć w partnerskim sklepie online Lifetasty.eu, >>PRZEJDŹ DO SKLEPU<<

Zbliża się Dzień Ojca. Do świątecznego obiadu warto podać dobre wino i wznosząc toast złożyć ojcu najlepsze życzenia. Winnicaprofesora wybrała z oferty Winnicylidla kilka czerwonych i białych win pochodzących z renomowanych regionów winiarskich Francji , Hiszpanii i Włoch, oznaczonych pochodzeniem, gwarantującym wysoką jakość wina.Najwięcej win wybrałem z Francji, z moich ulubionych regionów.

 

 Wina z Francji

Moulis en Médoc z regionu Bordeaux

Charme la Mouline, 2016 – czerwone wino wytrawne z Bordeaux, z prestiżowego, niewielkiego regionu Moulis w Médoc, po lewej stronie rzeki Garonny. Wyczuwalne taniny, umiarkowana kwasowość, aromaty czerwonych owoców. Świetne do pieczonych dań mięsnych, smażonej kaczki.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 54,99PLN

Wino z Pomerol

Le Clos du Beau – Père, Pomerol 2014 -wielkie, wytrawne wino czerwone z Pomerol w Bordeaux, z winnic po lewej stronie rzeki Garonny.Wino także na święto teścia, po francusku Beau – Père. Wino dojrzewające 18 miesięcy w dębowych beczkach, o bogatym bukiecie zapachowym (wiśnia , czarna porzeczka,nuty wanilii, orzecha), w smaku dobrze zrównoważone.

Dobra relacja ceny do jakości.

Cena 129,99PLN

 

Pic Saint Loup z Langwedocji

Mas du Greffier 2016 , świetne, czerwone wino z południa Francji, z Langwedocji, z regionu AOC Pic Saint Loup. Wino wytrawne o umiarkowanej kwasowości i dość łagodnych taninach, aromaty czereśni z nutami pieprzu.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Cena 34,99 PLN

Prestige z Burgundii

Pinot Noir Prestige z Burgundii, z kultowej, burgundzkiej odmiany winogron Pinot Noir, z której winiarze potrafią wytwarzać świetne wina o delikatnych taninach i umiarkowanej kwasowości.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 29,99 PLN

 

 

Gigondas z Doliny Rodanu

Gigondas Puch Mornay, 2016  wytrawne wino czerwone z południowej części Doliny Rodanu, z regionu Gigondas. Charakterystyczny dla tego regionu kupaż odmian Grenache, Mourvedre i Syrah.W smaku umiarkowane  taniny i kwasowość, aromaty leśnych owoców.

Doskonała relacja ceny do jakości.

Cena 49,99

Wina z Lidla Gigondas

Chablis z Burgundii

Słynne, burgundzkie Chablis pierwszej jakości Chablis 1 er Cru z odmiany Chardonnay,która nadaje mu piękny złocisty kolor,bogaty, owocowy bukiet aromatów i wyraźną kwasowość. Do dań z drobiu i delikatnych ryb (sola, flądra, miętus), do skorupiaków, a także do wielu serów.

Dobra relacja jakości do ceny

Cena 89,99 PLN

Sauvignon z Burgundii

Wyjątkowość białego wina Domaine Saint Bris polega na tym, że pochodzi z burgundzkiego regionu Chablis, gdzie dominuje odmiana Chardonnay, lecz do jego wytworzenia winiarze z małego miasteczka Saint Bris wykorzystują Sauvignon Blanc. Wino o świeżym smaku i kwasowości, w aromatach odnajdziemy owoce agrestu a także ananasa.Doskonałe do dań z ryb, owoców morza oraz sałatek ze świeżych warzyw.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Cena 39,99 PLN

 

Gewurztraminer Viellies Vignes z Alzacji

Białe,półwytrawne wino z Alzacji,wytworzone w winnicy starych winorośli (Viellies Vignes) z odmiany Gewurztraminer, jednej z charakterystycznych odmian uprawianych w tym regionie winiarskim.Zgodnie z tradycją w winie pozostawia się niewielką ilość cukru resztkowego, co nadaje mu delikatny posmak słodyczy.

Bardzo dobra relacja jakości do ceny.

Cena 29,99 PLN

Wina z Lidla Gewurtztramianer Alasace

Więcej na temat regionów i win z Francji znajdziesz w:

Przegląd regionów winiarskich Francji, od Bordeaux przez Dolinę Loary do Beaujolais – vlog

 

Wina z Hiszpanii

 

Rosa Rivero z regionu Valdeorras w Galicji

Czerwone wino dojrzewające Rosa Rivero Crianza 2014 z niewielkiej, prestiżowej winnicy Pagos de Gilar położonej w regionie winiarskim DO Valdeorras w hiszpańskiej Galicji (w okolicach Ourense). Wśród odmian czerwonych dominuje Mencia, z której wino powstało.Ograniczona produkcja, dojrzewanie wiele miesięcy w beczkach dało wino o intensywnych aromatach owocowych i mineralnych, o smaku soczystym, dojrzałych taninach i dobrej kwasowości; wino eleganckie o długim finiszu smakowym.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 59,99 PLN

Wina z Lidla Rosa Rivero Pagos de Gilar Ceianza

Albariño z regionu Rias Baixas w Galicji

 Białe Eira Dos Griegos jest typowym winem z odmiany Albariño, charakterystycznej dla regionu winiarskiego Galicji. Wino o bogatym bukiecie owocowych aromatów, wyraźnej kwasowości i mineralnych smakach. Świetne do ryb i owoców morza.

Korzystna relacja ceny do jakości

Cena 27,99PLN

Visigodo z regionu Rueda

Region winiarski Rueda znany jest z białych, wytrawnych win powstających z hiszpańskiej odmiany Verdejo. Visigodo ze starych winorośli ( viñas viejas) cechują zapachy owocowe ; w smaku zrównoważone o umiarkowanej kwasowości. Można podać do dań z drobiu, ryb a także sałat ze świeżych warzyw.

Bardo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 34,99PLN

 

Więcej o winie z Galicji znajdziesz w :

Albariño – wyjątkowe wino z hiszpańskiej Galicji

Kupaż z regionu Rioja

Wytrawne wino białe Loriñon powstało w regionie Rioja, jednym z dwóch(obok Priorato w Katalonii) regionów, z których wina mają najwyższe oznaczenie jakości DOCG.Wino jest kupażem odmian Garnacha i Viura, które nadają mu złożone aromaty owocowe oraz odpowiednią kwasowość.

Dobra relacja jakości do ceny.

Cena 44,99 PLN

Wina z Lidla Lorinon Rioja

Więcej o regionie Rioja znajdziesz w:

Regiony winiarskie Hiszpanii

Wina z Włoch

Ferraiolo z Toskanii

Czerwone wino wytrawne Ferraiolo to kupaż tradycyjnej ,toskańskiej odmiany Sangoviese oraz Cabernet Sauvignon; wino dojrzewało 12 miesięcy w dębowych beczkach, ma bogaty bukiet zapachowy, sporą kwasowość i odczuwalne garbniki, długi finisz. Świetne do smażonych i grilowanych dań mięsnych.

Dobra relacja ceny do jakości.

Cena 79,99 PLN

Wino z Kampanii

Greco di Tufo, wino o kolorze słomkowym. W owocowych aromatach dominuje brzoskwinia, morela, a także jabłko. W smaku wino jest zrównoważone, o umiarkowanej kwasowości, mineralnych nutach i delikatnej goryczce na finiszu. Odpowiednie do dań z ryb oraz drobiu.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Cena 29,99 PLN

 

Więcej o winie i regionie Kampanii i winie znajdziesz w :

Greco di Tufo – wulkan w kieliszku wina

 

Do butelki wina dołącz pięknie ilustrowaną książkę Przewodnik po świecie wina

 

Przewodnik po świecie winaKsiążkę  możesz nabyć w partnerskim sklepie online Lifetasty.eu, >>PRZEJDŹ DO SKLEPU<<

Zapraszam na spotkanie autorskie przy lampce wina w poniedziałek 17.06.2019 o godz.19 w restauracji Czerwona Papryka na Starym Rynku

link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/425969547959641/

 

 

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.