Wino na Dzień Ojca

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wino na Dzień Ojca

Przewodnik po świecie winaKsiążkę  możesz nabyć w partnerskim sklepie online Lifetasty.eu, >>PRZEJDŹ DO SKLEPU<<

Zbliża się Dzień Ojca. Do świątecznego obiadu warto podać dobre wino i wznosząc toast złożyć ojcu najlepsze życzenia. Winnicaprofesora wybrała z oferty Winnicylidla kilka czerwonych i białych win pochodzących z renomowanych regionów winiarskich Francji , Hiszpanii i Włoch, oznaczonych pochodzeniem, gwarantującym wysoką jakość wina.Najwięcej win wybrałem z Francji, z moich ulubionych regionów.

 

 Wina z Francji

Moulis en Médoc z regionu Bordeaux

Charme la Mouline, 2016 – czerwone wino wytrawne z Bordeaux, z prestiżowego, niewielkiego regionu Moulis w Médoc, po lewej stronie rzeki Garonny. Wyczuwalne taniny, umiarkowana kwasowość, aromaty czerwonych owoców. Świetne do pieczonych dań mięsnych, smażonej kaczki.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 54,99PLN

Wino z Pomerol

Le Clos du Beau – Père, Pomerol 2014 -wielkie, wytrawne wino czerwone z Pomerol w Bordeaux, z winnic po lewej stronie rzeki Garonny.Wino także na święto teścia, po francusku Beau – Père. Wino dojrzewające 18 miesięcy w dębowych beczkach, o bogatym bukiecie zapachowym (wiśnia , czarna porzeczka,nuty wanilii, orzecha), w smaku dobrze zrównoważone.

Dobra relacja ceny do jakości.

Cena 129,99PLN

 

Pic Saint Loup z Langwedocji

Mas du Greffier 2016 , świetne, czerwone wino z południa Francji, z Langwedocji, z regionu AOC Pic Saint Loup. Wino wytrawne o umiarkowanej kwasowości i dość łagodnych taninach, aromaty czereśni z nutami pieprzu.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Cena 34,99 PLN

Prestige z Burgundii

Pinot Noir Prestige z Burgundii, z kultowej, burgundzkiej odmiany winogron Pinot Noir, z której winiarze potrafią wytwarzać świetne wina o delikatnych taninach i umiarkowanej kwasowości.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 29,99 PLN

 

 

Gigondas z Doliny Rodanu

Gigondas Puch Mornay, 2016  wytrawne wino czerwone z południowej części Doliny Rodanu, z regionu Gigondas. Charakterystyczny dla tego regionu kupaż odmian Grenache, Mourvedre i Syrah.W smaku umiarkowane  taniny i kwasowość, aromaty leśnych owoców.

Doskonała relacja ceny do jakości.

Cena 49,99

Wina z Lidla Gigondas

Chablis z Burgundii

Słynne, burgundzkie Chablis pierwszej jakości Chablis 1 er Cru z odmiany Chardonnay,która nadaje mu piękny złocisty kolor,bogaty, owocowy bukiet aromatów i wyraźną kwasowość. Do dań z drobiu i delikatnych ryb (sola, flądra, miętus), do skorupiaków, a także do wielu serów.

Dobra relacja jakości do ceny

Cena 89,99 PLN

Sauvignon z Burgundii

Wyjątkowość białego wina Domaine Saint Bris polega na tym, że pochodzi z burgundzkiego regionu Chablis, gdzie dominuje odmiana Chardonnay, lecz do jego wytworzenia winiarze z małego miasteczka Saint Bris wykorzystują Sauvignon Blanc. Wino o świeżym smaku i kwasowości, w aromatach odnajdziemy owoce agrestu a także ananasa.Doskonałe do dań z ryb, owoców morza oraz sałatek ze świeżych warzyw.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Cena 39,99 PLN

 

Gewurztraminer Viellies Vignes z Alzacji

Białe,półwytrawne wino z Alzacji,wytworzone w winnicy starych winorośli (Viellies Vignes) z odmiany Gewurztraminer, jednej z charakterystycznych odmian uprawianych w tym regionie winiarskim.Zgodnie z tradycją w winie pozostawia się niewielką ilość cukru resztkowego, co nadaje mu delikatny posmak słodyczy.

Bardzo dobra relacja jakości do ceny.

Cena 29,99 PLN

Wina z Lidla Gewurtztramianer Alasace

Więcej na temat regionów i win z Francji znajdziesz w:

Przegląd regionów winiarskich Francji, od Bordeaux przez Dolinę Loary do Beaujolais – vlog

 

Wina z Hiszpanii

 

Rosa Rivero z regionu Valdeorras w Galicji

Czerwone wino dojrzewające Rosa Rivero Crianza 2014 z niewielkiej, prestiżowej winnicy Pagos de Gilar położonej w regionie winiarskim DO Valdeorras w hiszpańskiej Galicji (w okolicach Ourense). Wśród odmian czerwonych dominuje Mencia, z której wino powstało.Ograniczona produkcja, dojrzewanie wiele miesięcy w beczkach dało wino o intensywnych aromatach owocowych i mineralnych, o smaku soczystym, dojrzałych taninach i dobrej kwasowości; wino eleganckie o długim finiszu smakowym.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 59,99 PLN

Wina z Lidla Rosa Rivero Pagos de Gilar Ceianza

Albariño z regionu Rias Baixas w Galicji

 Białe Eira Dos Griegos jest typowym winem z odmiany Albariño, charakterystycznej dla regionu winiarskiego Galicji. Wino o bogatym bukiecie owocowych aromatów, wyraźnej kwasowości i mineralnych smakach. Świetne do ryb i owoców morza.

Korzystna relacja ceny do jakości

Cena 27,99PLN

Visigodo z regionu Rueda

Region winiarski Rueda znany jest z białych, wytrawnych win powstających z hiszpańskiej odmiany Verdejo. Visigodo ze starych winorośli ( viñas viejas) cechują zapachy owocowe ; w smaku zrównoważone o umiarkowanej kwasowości. Można podać do dań z drobiu, ryb a także sałat ze świeżych warzyw.

Bardo dobra relacja ceny do jakości.

Cena 34,99PLN

 

Więcej o winie z Galicji znajdziesz w :

Albariño – wyjątkowe wino z hiszpańskiej Galicji

Kupaż z regionu Rioja

Wytrawne wino białe Loriñon powstało w regionie Rioja, jednym z dwóch(obok Priorato w Katalonii) regionów, z których wina mają najwyższe oznaczenie jakości DOCG.Wino jest kupażem odmian Garnacha i Viura, które nadają mu złożone aromaty owocowe oraz odpowiednią kwasowość.

Dobra relacja jakości do ceny.

Cena 44,99 PLN

Wina z Lidla Lorinon Rioja

Więcej o regionie Rioja znajdziesz w:

Regiony winiarskie Hiszpanii

Wina z Włoch

Ferraiolo z Toskanii

Czerwone wino wytrawne Ferraiolo to kupaż tradycyjnej ,toskańskiej odmiany Sangoviese oraz Cabernet Sauvignon; wino dojrzewało 12 miesięcy w dębowych beczkach, ma bogaty bukiet zapachowy, sporą kwasowość i odczuwalne garbniki, długi finisz. Świetne do smażonych i grilowanych dań mięsnych.

Dobra relacja ceny do jakości.

Cena 79,99 PLN

Wino z Kampanii

Greco di Tufo, wino o kolorze słomkowym. W owocowych aromatach dominuje brzoskwinia, morela, a także jabłko. W smaku wino jest zrównoważone, o umiarkowanej kwasowości, mineralnych nutach i delikatnej goryczce na finiszu. Odpowiednie do dań z ryb oraz drobiu.

Bardzo dobra relacja ceny do jakości

Cena 29,99 PLN

 

Więcej o winie i regionie Kampanii i winie znajdziesz w :

Greco di Tufo – wulkan w kieliszku wina

 

Do butelki wina dołącz pięknie ilustrowaną książkę Przewodnik po świecie wina

 

Przewodnik po świecie winaKsiążkę  możesz nabyć w partnerskim sklepie online Lifetasty.eu, >>PRZEJDŹ DO SKLEPU<<

Zapraszam na spotkanie autorskie przy lampce wina w poniedziałek 17.06.2019 o godz.19 w restauracji Czerwona Papryka na Starym Rynku

link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/425969547959641/

 

 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY