Lato na różowo

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Lato w pełni. Najlepsze w letnie dni jest schłodzone, orzeźwiające wino różowe, jako aperitif a także do lekkich dań z ryb, owoców morza, drobiu, a także sałatek ze świeżych warzyw.

Popularność i popyt na różowe wino

Wino różowe jest coraz bardziej popularne na całym świecie. Popyt rośnie tak szybko, że winiarze z Prowansji, gdzie powstają jedna z najlepszych win różowych na świcie, martwią się, czy będą w stanie zaspokoić oczekiwania amatorów, nie tylko we Francji, lecz także w Niemczech, Anglii, USA. W Polsce wino różowe nie jest zbyt popularne.

Niektórzy spoglądają na nie podejrzanie – czy przypadkiem nie jest to barwione wino białe? Oczywiście, w winie różowym nic podejrzanego nie ma. Wino powstaje z czerwonych winogron, które w zależności od sposobu winifikacji, barwią sok na blady lub bardziej intensywny kolor różowy.

Wino różowe i małże (2)

Do czego takie wina?

Winnca Profesora proponuje wino różowe do małży po prowansalsku. Można kupić małże i doprawić je według przepisu, lub kupić już przygotowane i tylko podgrzać.

Wino różowe i malże 1

Gdzie kupić różowe wino?

Z wyborem win różowych nie ma kłopotu , znajdziemy je w supermarketach, dyskontach i sklepach specjalistycznych. Ja znalazłem duży wybór win różowych w Lidlu, hiszpańskich z Navarry i Bierzo, francuskich z Korsyki oraz półsłodkie z Anjou (Dolina Loary).

W Carrefour jest dobre różowe z Prowansji – Côtes de Provence. Spory wybór win różowych znajdziemy w Auchan.

Wino róąowe i małże 2

Więcej o winie różowym w:

O winie różowym i nie tylko przeczytasz w Przewodniku po świecie wina. 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY