Markowe Pinot Noir z Alzacji

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wielkie sieci handlowe tworzą dla wielu produktów marki własne. Carrefour, francuska sieć supermarketów obecnych także w Polsce, wylansowała własną markę wina La Cave d’Augustin Florent, która obejmuje 109 win białych i czerwonych z różnych regionów winiarskich Francji, oznaczonych pochodzeniem wina AOC. Głównym celem utworzenia marki jest ułatwienie konsumentowi wyboru wina o dobrej, standardowej jakości i przystępnej cenie. Logo marki umieszczone jest na butelce w formie złocistego paska dla wina czerwonego i srebrzystego dla białego.

Prezentowane wino marki La Cave d’ Augustin Florent pochodzi z Alzacji. Region winiarski Alzacji, położony w północno-zachodniej Francji, między Renem i wzgórzami Wogezów, swoją sławę zawdzięcza doskonałym winom białym, których tradycja sięga średniowiecza. Największe obszary winnic obsadzone są odmianami białymi – Riesling, Gewurztraminer, Sylvaner, Pinot Gris, Pinot Blanc, które zajmują ponad 80% całego obszaru winiarskiego regionu. Jedyną, mniejszościową odmianą czerwoną jest Pinot Noir, pochodzący z niedalekiej Burgundii.

Ponieważ alzackie wino z odmiany Pinot Noir stanowi zaledwie 5-6% całej produkcji wina w regionie, nie jest łatwo spotkać je na pułkach polskich sklepów.

Wino: Pinot Noir, La Cave d ’Augustin Florent, 2016

Kraj  i region winiarski : Francja, Alzacja AOC

Odmiana i rodzaj: 100% Pinot Noir, czerwone, wytrawne

Ocena 45

 

hdr

Fot. winnicaprofesora

hdrFot.winnicaprofesora

Wino ma cechy typowe dla odmiany Pinot Noir. Klarowny, jasny kolor wiśniowy, zapachy czerwonych owoców, w smaku łagodne o delikatnych taninach i kwasowości. Wino dla tych, którzy nie gustują w zdecydowanej budowie i wyraźnych taninach trunku. Lekkość i łagodność Pinot Noir będzie dobrym wyborem na lato. Wino warto schłodzić przed degustacją do temperatury około 14C.

Wprawdzie napis na złocistym pasku La Cave d’ Augustin Florent – Piwniczka Augustyna Florenta  może sugerować, że wino pochodzi z winnicy/ winiarni Pana Augustyna, to faktycznie nie znamy gdzie, u kogo, wino powstało. Wiemy natomiast, że wino pochodzi z oznaczonego regionu winiarskiego AOC Alzacji – Appellation d 'Alsace Contrôlée, co daje gwarancję odpowiedniej jego jakości.

Wino otrzymuje od winnicprofesora  dobrą ocenę 4/6,

Cena w Carrefour  32 PLN/butelka 0,75

Więcej o regionie i winach Alzacji:

Chcesz poznać świat wina?

Przewodnik po świecie wina  wprowadzi Ciebie do fascynującej historii wina,opowie o drodze jaką wino przebywa zanim trafi do kieliszka,o kolorach, smakach i aromatach wina oraz o wielu aspektach praktycznych, o jakich warto wiedzieć.

Razem z kodem GRECJA2019 dostaniesz 10% zniżki na swój egzemplarz  >>KUP TUTAJ<< 

ksiażka o winie, znawca wina, przewodnik po świecie wina

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.