Markowe Pinot Noir z Alzacji

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wielkie sieci handlowe tworzą dla wielu produktów marki własne. Carrefour, francuska sieć supermarketów obecnych także w Polsce, wylansowała własną markę wina La Cave d’Augustin Florent, która obejmuje 109 win białych i czerwonych z różnych regionów winiarskich Francji, oznaczonych pochodzeniem wina AOC. Głównym celem utworzenia marki jest ułatwienie konsumentowi wyboru wina o dobrej, standardowej jakości i przystępnej cenie. Logo marki umieszczone jest na butelce w formie złocistego paska dla wina czerwonego i srebrzystego dla białego.

Prezentowane wino marki La Cave d’ Augustin Florent pochodzi z Alzacji. Region winiarski Alzacji, położony w północno-zachodniej Francji, między Renem i wzgórzami Wogezów, swoją sławę zawdzięcza doskonałym winom białym, których tradycja sięga średniowiecza. Największe obszary winnic obsadzone są odmianami białymi – Riesling, Gewurztraminer, Sylvaner, Pinot Gris, Pinot Blanc, które zajmują ponad 80% całego obszaru winiarskiego regionu. Jedyną, mniejszościową odmianą czerwoną jest Pinot Noir, pochodzący z niedalekiej Burgundii.

Ponieważ alzackie wino z odmiany Pinot Noir stanowi zaledwie 5-6% całej produkcji wina w regionie, nie jest łatwo spotkać je na pułkach polskich sklepów.

Wino: Pinot Noir, La Cave d ’Augustin Florent, 2016

Kraj  i region winiarski : Francja, Alzacja AOC

Odmiana i rodzaj: 100% Pinot Noir, czerwone, wytrawne

Ocena 45

 

hdr

Fot. winnicaprofesora

hdrFot.winnicaprofesora

Wino ma cechy typowe dla odmiany Pinot Noir. Klarowny, jasny kolor wiśniowy, zapachy czerwonych owoców, w smaku łagodne o delikatnych taninach i kwasowości. Wino dla tych, którzy nie gustują w zdecydowanej budowie i wyraźnych taninach trunku. Lekkość i łagodność Pinot Noir będzie dobrym wyborem na lato. Wino warto schłodzić przed degustacją do temperatury około 14C.

Wprawdzie napis na złocistym pasku La Cave d’ Augustin Florent – Piwniczka Augustyna Florenta  może sugerować, że wino pochodzi z winnicy/ winiarni Pana Augustyna, to faktycznie nie znamy gdzie, u kogo, wino powstało. Wiemy natomiast, że wino pochodzi z oznaczonego regionu winiarskiego AOC Alzacji – Appellation d ‘Alsace Contrôlée, co daje gwarancję odpowiedniej jego jakości.

Wino otrzymuje od winnicprofesora  dobrą ocenę 4/6,

Cena w Carrefour  32 PLN/butelka 0,75

Więcej o regionie i winach Alzacji:

Chcesz poznać świat wina?

Przewodnik po świecie wina  wprowadzi Ciebie do fascynującej historii wina,opowie o drodze jaką wino przebywa zanim trafi do kieliszka,o kolorach, smakach i aromatach wina oraz o wielu aspektach praktycznych, o jakich warto wiedzieć.

Razem z kodem GRECJA2019 dostaniesz 10% zniżki na swój egzemplarz  >>KUP TUTAJ<< 

ksiażka o winie, znawca wina, przewodnik po świecie wina

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY