Kolejne cru z Beaujolais

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Tym razem ocenie zostało poddane wino z Brouilly, największego regionu winiarskiego Beaujolais. Kiedy odwiedzałem Beaulolais, zatrzymałem się na kilka dni w niewielkiej miejscowości Le Perreon, skąd wyruszałem na poznawanie winnic i win królestwa odmiany Gamay. W hotelu znajdowała się piwnica z winami, gdzie można było smakować miejscowe wino , nalewane z beczki. Tam, po raz pierwszy spróbowałem wina Brouilly. Niestety, nie byłem zachwycony, być może dlatego, że serwowane wino było zbyt młode.

Ostatnio powróciłem do win z Beaujolais, a to za sprawą ciekawej oferty crus de Beaujolais jaką przygotował Lidl. Niedawno prezentowałem wino Moulin à Vent oraz Morgon. Teraz kolej na Brouilly. Zachęcam do spróbowania i porównania Brouilly z Moulin à Vent i zrozumienia jakie znaczenia dla charakteru wina ma miejsce skąd pochodzi, czyli tzw. terroir. Warto też zajrzeć do materiału na blogu: Regiony winiarskie Francji – najlepsze wina z Beaujolais.

 

Brouilly, La Croix des Celestines, 2016

Region: Beaujolais, Appellation d’Origine Protegée

Odmiana: Gamay

Rodzaj wina: czerwone, wytrawne

Cena: 24,99 Lidl

Ocena:

45

 

Wino ma wszystkie charakterystyczne cechy dla odmiany Gamay, jasny kolor rubinowy, owocowy bukiet zapachowy oraz stosunkowo łagodny smak. Równowagę smakową zakłócają w pewnym stopniu niewielka kwasowość oraz goryczka tanin. Spośród ocenianych poprzednio crus de Beaujolais, wino Bruilly osiąga notę najniższą – 3,5 za jakość plus 0,5 za korzystną cenę 24,99 PLN.

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.