Amancaya – wino zakochanej Indianki

Recenzja wina Amancaya - którego nazwa nawiązuje do legendy o zakochanej Indiance. Harmonijna równowaga argentyńskiej i francuskiej tradycji.
Amancaya - wino zakochanej Indianki

Wspólne przedsięwzięcie między Domaines Barons de Rotschild (Lafite) i rodziną Catena – powstało w 1999 roku. Celem było stworzenie wina łączącego dwie kultury winiarskie – Francji i Argentyny. Kultury Malbeca i Cabernet Sauvignon. Mowa o szczególnym winie – Amancaya.

Wino Amancaya

Wspólną firmę winiarską Bodegas CARO zlokalizowano w argentyńskim regionie Mendoza. Pierwsze wino powstało w 2000 roku, a trzy lata później kolejne wino – Amancaya. Oparte na harmonijnej równowadze najlepszej, argentyńskiej i francuskiej tradycji winiarskiej i charakterystycznych odmianach – Malbec i Cabernet Sauvignon.

Amancaya - winnice.
Winnice Bodegas CARO w regionie Mendoza.

Wino:  Amancaya 2009.

Kraj, region: Argentyna, region Mendoza.

Producent: Domaines Barons de Rotschild (Lafite) i Nocolas Catena.

Rodzaj : czerwone, wytrawne, kupaż Malbec, Cabernet Sauvignon.

Ocena wina Amancaya.
OCENA

Kolor ciemnej czekolady, aromat głęboki czerwonych owoców z nutami przypraw, wino krzepkie (14,5%), budowa solidna, doskonale zrównoważona, eleganckie, łagodne taniny osiągnięte przez 11 lat dojrzewania. Niezwykle udany kupaż bordoskiego Cabernet Sauvignon i argentyńskiego Malbeca. Wspaniałe wino zasługujące na najwyższą ocenę – 4,8/5

Nazwa wina nawiązuje do przepięknego kwiatu rosnącego w Andach, owianego romantyczną legendą o zakochanej Indiance Amancaya. Kwiat Amancaya wraz z następującym napisem zdobi etykietę wina:

The native indian women of Mendoza used Amancaya flower of the Andes to decorate their hair in the Spring.

Legenda o zakochanej Indiance, cudownym kwiecie i andyjskim kondorze

Legenda opowiada o czasach, kiedy dzisiejsze tereny argentyńskiej Patagonii zamieszkiwali Indianie Tehuelche.

Piękna dziewczyna o imieniu Amancaya zakochała się z wzajemnością w Quintalu, synu indiańskiego wodza. Płomienną miłość przerwała ciężka choroba Quintala wywołana epidemią jaka nawiedziła dolinę.

Wzruszony jej poświęceniem powiedział, że wskaże drogę i miejsce gdzie znajdzie kwiat. Pod warunkiem, że po  uzdrowieniu ukochanego, ona wróci w góry i ofiaruje kondorowi siebie i swoje serce. Indianka zgodziła się bez wahania. Odnalazła magiczny kwiat, który uzdrowił Quintala. Dziewczyna spełniała obietnicę i powróciła w góry do kondora, który wyrwał jej serce i trzymając w pazurach pofrunął, krążąc ponad regionem Patagonii. Krople krwi z jej serca spadały na żółte kwiaty rosnące na zboczach, barwiąc je w czerwone plamki.

Tak narodziły się przepiękne kwiaty, świadectwo poświęcenia dla miłości i uczciwości

Wino jest dostępne w specjalistycznym sklepie – VININOVA. Jeśli chcesz przejść bezpośrednio to sklepu, kliknij – idź do sklepu.

Picture of prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

winnica wspiera fundację Fundacja People4People (P4P)

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY