Wino i regiony winiarskie Argentyny – WIDEO

Zapraszam do wykładu w formie wideo, bądź podcastu audio. Rozwój winiarstwa w Argentynie następuje na przełomie XIX i XX wieku...

Rozwój winiarstwa w Argentynie następuje na przełomie XIX i XX wieku. Dzięki imigrantom z Hiszpanii, Włoch, Francji, którzy zakładali winnice, obsadzając je klasycznymi odmianami winogron. W ten sposób do Argentyny trafił Malbec i stał się specjalnością i symbolem wina, z jakim kojarzy się Argentyna.

Argentyna jest dzisiaj piątym producentem wina, przy czym 80% produkcji skoncentrowane jest w regionie Mendoza. Właśnie tutaj, w takich podregionach jak Valle de Uco czy Lujan de Cuyo, na dużych wysokościach w dolinach Andów winogrona Malbec mają doskonałe warunki do rozwoju. Pionierem uprawy winorośli wysoko w górach i wytwarzania wina wysokiej jakości był Nicolas Catena Zapata. W jego ślady poszło wielu innych winiarzy, a ich wina są dzisiaj doceniane na całym świecie.

Argentyna – wykład w formie wideo

Bardziej wolicie słuchać?

Zapraszam do popularnych platform z podcastami. Wykład o winie i regionach winiarskich Argentyny jest dostępny również w formie samego audio. Do posłuchania w komunikacji miejskiej, podczas spaceru czy biegania. Znajdziecie go między innymi tutaj:

prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.