Wino i sport – Usain Bolt

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Usain Bolt ambasadorem szampana Mumm

Ambasadorem szampana Mumm w nowej butelce został Usain Bolt. Szampan jest sprzedawany we Francji w sieci sklepów Monoprix. Ponadto Mumm jest partnerem zawodów formuły E w Nowym Jorku. W trakcie ostatnich zawodów sprinter z Jamajki pojawił się gigantycznym ekranie wyświetlanym na fasadzie wieżowca  siedząc za kierownicą bolidu formuły E. W trakcie wieczoru Mumm, Usain Bolt prezentował się na hologramie jako luksusowy DJ.

Usain Bolt i szampan Mumm

Sukces marketingowy jest murowany. Louis de Fautereau, dyrektor marketingu marki Mumm podkreśla, że szampan jet adresowany do młodych konsumentów i kibiców, wyznających wartości zwycięstwa i pokonywania własnych ograniczeń. Nowa formuła butelki, z tradycyjnym elementem czerwonej wstążki (cordon rouge) jest elementem strategii rozwoju eksportu, strategii różnicowania produktu na konkurencyjnym rynku szampana.

Nowa wersja butelki została skierowana do handlu w 2016 roku w cenie 5-7 euro wyższej od szampana w butelce klasycznej. W 2016 roku sprzedano 10 milionów butelek Mumm, w tym 1,5 miliona w nowej butelce.

Szampan Mumm należy do międzynarodowej grupy Pernod Ricard, która jest także w posiadaniu innej, bardziej luksusowej marki szampana – Perrier-Jouët. Grupa jest właścicielem 260 hektarów winnic w Szampanii. Ponadto kupuje winogrona u ponad 1500 winiarzy, łącznie około 16 milionów kilogramów rocznie.

winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.