Wino i sport – Usain Bolt

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Usain Bolt ambasadorem szampana Mumm

Ambasadorem szampana Mumm w nowej butelce został Usain Bolt. Szampan jest sprzedawany we Francji w sieci sklepów Monoprix. Ponadto Mumm jest partnerem zawodów formuły E w Nowym Jorku. W trakcie ostatnich zawodów sprinter z Jamajki pojawił się gigantycznym ekranie wyświetlanym na fasadzie wieżowca  siedząc za kierownicą bolidu formuły E. W trakcie wieczoru Mumm, Usain Bolt prezentował się na hologramie jako luksusowy DJ.

Usain Bolt i szampan Mumm

Sukces marketingowy jest murowany. Louis de Fautereau, dyrektor marketingu marki Mumm podkreśla, że szampan jet adresowany do młodych konsumentów i kibiców, wyznających wartości zwycięstwa i pokonywania własnych ograniczeń. Nowa formuła butelki, z tradycyjnym elementem czerwonej wstążki (cordon rouge) jest elementem strategii rozwoju eksportu, strategii różnicowania produktu na konkurencyjnym rynku szampana.

Nowa wersja butelki została skierowana do handlu w 2016 roku w cenie 5-7 euro wyższej od szampana w butelce klasycznej. W 2016 roku sprzedano 10 milionów butelek Mumm, w tym 1,5 miliona w nowej butelce.

Szampan Mumm należy do międzynarodowej grupy Pernod Ricard, która jest także w posiadaniu innej, bardziej luksusowej marki szampana – Perrier-Jouët. Grupa jest właścicielem 260 hektarów winnic w Szampanii. Ponadto kupuje winogrona u ponad 1500 winiarzy, łącznie około 16 milionów kilogramów rocznie.

winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.