Winnice w niecodziennych miejscach (3/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Winnica położona najdalej na północy

Winnica Lerkekasa, położona w norweskiej miejscowości Gvary, jest najbardziej wysuniętą na północ winnicą na świecie. Winnicę założyli w 2007 roku Joar Saettem i Wenche Hyattum, obsadzając teren odmianą Solaris. Biała odmiana Solaris została stworzona w Niemczech przez Norberta Beckera, który skrzyżował odmianę Merzling z Zarya Severa – Muscat Ottonel.

Gleba w winnicy jest bogata w minerały pochodzące z topniejących lodowcowych wód. Przybywający do winnicy turyści mogą przespać się w przystosowanej beczce – niestety pomieści tylko dwie osoby.

 

Picture of winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY