Wino i sport – piłka nożna a wino

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

W roku 2016 angielski klub piłkarski Arsenal i chilijska firma winiarska Santa Rita podpisały porozumienie o współpracy.

Arsenal i Santa Rita

W ramach przygotowania do sezonu piłkarskiego 2017-2018 piłkarze londyńskiego Arsenalu wraz z partnerem winiarskim Santa Rita przebywali w regionie Azji – Pacyfiku, głównie w Chinach i Australii. Oprócz meczy piłkarze spotykali się z kibicami promując także markę wina Santa Rita.

Chiński dystrybutor chilijskiego wina, firma COFCO, zorganizowała szereg spotkań i degustacji wina, gdzie setki fanów miało okazję spotkać się z piłkarzami Arsenalu. Kapitan drużyny Per Mertesacker oraz pomocnik Aaron Ramsey wraz z dyrektorami Santa Rita spędzili popołudnie w chińskich mediach prezentując konkurs „120 godzin z Arenalem”, gdzie kilku szczęśliwych kibiców wygrało pięciodniową podróż do Londynu i możliwość spędzenia czasu z Aresnalem.

***

Czerwone Diabły z Manchesteru i pilnujący wina Diabeł z Chile

Kiedy w 2010 roku największa chilijska firma winiarska Concha y Toro objęła patronatem słynną drużynę piłkarską Manchester United, jej sztandarowe wino Casillero del Diablo bardzo szybko zdobyło międzynarodową popularność, przynosząc spore przychody ze sprzedaży. Dzisiaj Casilliero del Diablo jest obecne w 146 krajach, natomiast wartość firmy Concha y Toro, notowanej na giełdzie w Nowym Jorku, wzrosła w ostatnich dwóch dekadach ponad siedmiokrotnie.

Legenda głosi, że  kiedy ponad 100 lat temu założyciel firmy Don Melchior de Concha y Toro chcąc zachować dla siebie najlepsze wina umieścił je głęboko w ciemnej piwnicy rozgłaszając  ,że wina pilnuje sam diabeł. Stąd wzięła się nazwa wina – Casillero del Diablo (Piwniczka Diabła)

Obydwie marki, Manchester United i Casillero del Diablo, mają wspólne cechy – tradycję, jakość oraz renomę na całym świecie. Wino jest serwowane na stadionie Old Trafford w lożach VIP, a reklama Casillero del Diablo jest wyświetlana na ekranach podczas meczy. I tak,  Czerwone Diabły z Manchesteru zyskały kolejnego pomocnika –  Diabła z Chile.

 

winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.