Wino i sport – piłka nożna a wino

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

W roku 2016 angielski klub piłkarski Arsenal i chilijska firma winiarska Santa Rita podpisały porozumienie o współpracy.

Arsenal i Santa Rita

W ramach przygotowania do sezonu piłkarskiego 2017-2018 piłkarze londyńskiego Arsenalu wraz z partnerem winiarskim Santa Rita przebywali w regionie Azji – Pacyfiku, głównie w Chinach i Australii. Oprócz meczy piłkarze spotykali się z kibicami promując także markę wina Santa Rita.

Chiński dystrybutor chilijskiego wina, firma COFCO, zorganizowała szereg spotkań i degustacji wina, gdzie setki fanów miało okazję spotkać się z piłkarzami Arsenalu. Kapitan drużyny Per Mertesacker oraz pomocnik Aaron Ramsey wraz z dyrektorami Santa Rita spędzili popołudnie w chińskich mediach prezentując konkurs „120 godzin z Arenalem”, gdzie kilku szczęśliwych kibiców wygrało pięciodniową podróż do Londynu i możliwość spędzenia czasu z Aresnalem.

***

Czerwone Diabły z Manchesteru i pilnujący wina Diabeł z Chile

Kiedy w 2010 roku największa chilijska firma winiarska Concha y Toro objęła patronatem słynną drużynę piłkarską Manchester United, jej sztandarowe wino Casillero del Diablo bardzo szybko zdobyło międzynarodową popularność, przynosząc spore przychody ze sprzedaży. Dzisiaj Casilliero del Diablo jest obecne w 146 krajach, natomiast wartość firmy Concha y Toro, notowanej na giełdzie w Nowym Jorku, wzrosła w ostatnich dwóch dekadach ponad siedmiokrotnie.

Legenda głosi, że  kiedy ponad 100 lat temu założyciel firmy Don Melchior de Concha y Toro chcąc zachować dla siebie najlepsze wina umieścił je głęboko w ciemnej piwnicy rozgłaszając  ,że wina pilnuje sam diabeł. Stąd wzięła się nazwa wina – Casillero del Diablo (Piwniczka Diabła)

Obydwie marki, Manchester United i Casillero del Diablo, mają wspólne cechy – tradycję, jakość oraz renomę na całym świecie. Wino jest serwowane na stadionie Old Trafford w lożach VIP, a reklama Casillero del Diablo jest wyświetlana na ekranach podczas meczy. I tak,  Czerwone Diabły z Manchesteru zyskały kolejnego pomocnika –  Diabła z Chile.

 

winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.