Winnice w niecodzinnych miejscach [12/12] – najbardziej stroma winnica w Europie

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Bremmer Calmont – najbardziej stroma winnica w Europie

Winnica Bremmer Calmont

Bremmer Calmont nad Mozelą jest najbardziej stromą winnicą w Europie. Winorośle są posadzone na zboczu o nachyleniu 68 stopni. Prace w winnicy i zbiory winogron wymagają prawie alpinistycznych umiejętności. Na 33 hektarach dominuje Riesling, a w winobraniu pomagają wyciągi szynowe. Właścicielem winnicy jest Walter J. Oster. Wino, wytrawny Riesling, jest owocowe z licznymi niuansami zapachów mineralnych.

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY