Jakie wino do sera?

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wybór serów, jakie możemy kupić w sklepach jest ogromny. Mamy do dyspozycji sery z różnych krajów i regionów, różne rodzaje serów – miękkie, twarde, pleśniowe, dojrzewające, itd. Jeszcze większe są ilość i rodzaje win, które spotkamy na półkach sklepów sieci handlowych i specjalistycznych.

Jak poradzić sobie z dobraniem odpowiedniego wina do rodzaju sera?

Ułatwieniem może być wirtualna mapa kojarząca wino z serami, którą stworzył Gary Bader, naukowiec z Uniwersytetu w Toronto, przy pomocy informatyka Maxa Franza.

mapa wino i ser — kopia

Wchodząc za darmo na stronę Wineandcheesemap.com znajdziemy propozycje dopasowania wina do sera.

Klikając na wirtualnej mapie w wybrany punkt odnajdziemy informację o rodzaju sera i winie jakie najlepiej, zdaniem autora mapy, do niego pasuje. Strona ma charakter open-source, co pozwala każdemu otrzymać kod dostępu i sporządzić własne wersje relacji ser – wino.

www.wineandcheesemap.com

 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY