Winnice w niecodziennych miejscach (4/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Winnica w parku narodowym Cinque Terre, Liguria

Przez 120 kilometrów wybrzeża włoskiej Ligurii rozciąga się Narodowy Park Cinque Terre,  zaliczony w 1997 roku do światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to także unikalny region winiarski, gdzie winnice rozłożone są tarasowo na spadzistych zboczach.

Winnica w Parku Cinque Terre

Obszar winnic zajmuje 150 hektarów. Od 1973 roku wino oznaczane jest jako DOC Cinque Terre Province la Spieza. Winnice oznaczonego obszaru położone są w pięciu gminach – Riomaggiore, Vernazza, Monterosso al Mare, Tramonti di Biassa oraz Tramonti di Campiglia.

Wino wytwarzane jest w 40% z miejscowej odmiany Bosco, choć może również zawierać do 40% odmiany Albarola i/lub Vermentino oraz do 20% innych białych odmian uznanych w Province La Spieza.

Picture of winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY