Winnice w niecodziennych miejscach (10/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Volcano Winery, Hawaje

Volcano Winery na Hawajach założył w 1986 roku Lynn McKinney, emerytowany weterynarz.  Mc Knney zasadził 20 winorośli odmiany Symphony (krzyżówki odmian Grenache Gris i Muscat Alexandria) na działce pokrytej lawą u podnóża wulkanu, na wysokości 1200 metrów. Syn Mc Kinneya wprowadził uprawy owoców tropikalnych, takich jak owoc pasji, papaja, tworząc szereg mieszanek soków owocowych i wina.

Volcano Winery, Hawaje

Po latach eksperymentów, w roku 1993 wina tropikalne z Volcano Winey trafiły na rynek. Kilka lat później winiarnię kupił Scott del Bothof. Niestety w roku 2000 pożar zniszczył większość winorośli odmiany Symphony, która zastąpiono francusko-amerykańską hybrydą Marechal Foch, Chambourcin, Cayuga White oraz Pinot Noir. W 2006 roku firma rozpoczęła uprawę herbaty w celu stworzenia nowego wina herbacianego.

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY