Winnicaprofesora zaprasza na spotkanie z winami Alzacji

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Tradycja alzackiego winiarstwa sięga średniowiecza. Świadczy o tym najstarsze na świecie, białe wino wytrawne spoczywające w  dębowej beczce. W piwnicach Hospices de Strasbourg, w 450 litrowej beczce, wino leżakuje od 1472 roku.

Stare wino z Alzacji

Foto.Le figaro vin.

Ponad 540 letnie wino cały czas zachowuje swoje właściwości. Świadczy to o kunszcie alzackich winiarzy i niezwykłej jakości wina. Dotychczas było serwowane tylko trzy razy. Po raz pierwszy w roku 1576 z okazji podpisania umowy o wzajemnej pomocy pomiędzy Strasbourgiem i Zurichem. Po raz drugi, kiedy w roku 1718 kładziono kamień węgielny pod budowę cywilnego szpitala (Hospices). Wreszcie po raz trzeci wino mógł skosztować  w 1944 roku generał Leclerc, celebrując wyzwolenie miasta Strasburga.

O winach z Alzacji, tych współczesnych, będziemy mówili na Spotkaniu z Winem w dniu 28-06-2018 w restauracji Tusieje. Ocenimy i spróbujemy wszystkie rodzaje białych win  – Riesling, Gewurztraminer, Pinot Gris i Sylvaner.

Zapraszamy:  zapisy tel.600 153 009 lub kontakt@tusieje.com.pl

Spotkanie z Winaem Alzacja

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY