Najlepsze winnice 2020

The World’ s Best Vineyards ogłosił listę najlepszych winnic - TOP 50 roku 2020. Ja komentuję te najlepsze winnice 2020. Zapraszam!

The World’ s Best Vineyards ogłosił listę najlepszych winnic – TOP 50 roku 2020. Goście mogą degustować doskonałe wina, wzbogacić swoją wiedzę o uprawie winorośli i procesie winifikacji oraz smakować wyborne dania w restauracjach i podziwiać pejzaże – zaliczane do światowego dziedzictwa UNESCO. Jakie są najlepsze winnice 2020?

Najlepsze winnice 2020.

Najlepsze winnice 2020 – pierwsza piątka

Oto pierwsza dziesiątka wyróżnionych winnic, które z pewnością warto odwiedzić – tylko kiedy znikną ograniczenia podróżowania związane z pandemią:

1. Zuccardi Argentyna, Valle de Uco

Najlepsze winnice 2020 - Zuccardi Argentyna, Valle de Uco.
1. Zuccardi Argentyna, Valle de Uco

Argentyńska winiarnia rodziny Zuccardi z regionu Uco Valle zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Położona na wysokości 1 100 m.n.p.m w podregionie Paraje Altamira – należy do trzeciej generacji winiarzy Zuccardi. Wybudowano ją z miejscowego kamienia i piasku. Piwniczkę z winami oraz restaurację Piedra Infinita ulokowano w kopule. Goście mają możliwość skosztowania wyjątkowych win z odmiany Malbec, z kamienistych winnic położonych na dużej wysokości w Dolinie Uco.

2. Bodega Garzon, Urugwaj

Najlepsze winnice 2020 - 2. Bodega Garzon, Urugwaj.
2. Bodega Garzon, Urugwaj

Wysokie, drugie miejsce zajęła Bodega Garzón z Urugwaju. Posiadłość, położona w miejscowości Maldonado, niedaleko Punta del Este, składa się z luksusowego hotelu, winiarni i restauracji na 120 miejsc. Specjalnością serwowaną gościom jest czerwone wino z typowej dla Urugwaju odmiany Tannat oraz białe Albariño, z winnic położonych w pobliżu oceanu. Goście mogą liczyć na inne atrakcje, przejażdżki konne, pikniki – a nawet lot balonem.            

3. Domane Wachau, Austria

Najlepsze winnice 2020 - 3. Domane Wachau, Austria.
3. Domane Wachau, Austria

Domane Wachau zajmuje na liście trzecie miejsce. Piękny barkowy pałac Kellerschlosser położony jest w regionie uznanym za dziedzictwo światowe UNESCO. Piwnice z winami mają 300 lat, a znakomite wina Riesling i Grüner Veltliner są dumą szefa winiarni Heinza Frischengrubera.

4. Bodegas Montes, Chile, Colchagua Valle

Najlepsze winnice 2020 - 4. Bodegas Montes, Chile,Colchagua Valle.
4. Bodegas Montes, Chile,Colchagua Valle

Winnice Bodegas Montes położone są w prestiżowym regionie Colchagua Valle. Budynek winiarni powstał w 2004 roku zgodnie z zasadami feng shui. Otoczony 400 hektarowym obszarem, gdzie winnice przeplatają się z lasami, tworzy wspaniałe warunki dla enoturystyki. Restauracją dowodzi Argentyńczyk serwując regionalne dania i oczywiście doskonałe wina. Stąd miejsce w kategorii najlepsze winnice 2020.

Najlepsze winnice 2020 – druga piątka

5. Robert Monadavi Winery, USA, Kalifornia

Najlepsze winnice 2020 - Robert Monadavi Winery, USA, Kalifornia.
NaNajleps5. Robert Monadavi Winery, USA, Kalifornia

Kultowa posiadłość winiarska Robert Mondavi Winery jest dzisiaj własnością Constellation Brands, amerykańskiego giganta w branży winiarskiej. Atrakcją, oprócz wina, jest kolekcja dział Beniamino Bufano i Pabla Picassa, zgromadzona przez Roberta Mondaviego i jego żonę.

6. Marques de Riscal, Hiszpania, Rioja

Najlepsze winnice 2020 - 6. Marques de Riscal, Hiszpania, Rioja.
6. Marques de Riscal, Hiszpania, Rioja

Jedna z największych, hiszpańskich firm winiarskich z regionu Rioja. Częścią winiarni jest budynek  futurystycznego hotelu, pokryty tytanowym dachem. Mieszczą się w nim 43 pokoje,  spa- winoterapia oraz sale konferencyjne. Goście mogą zwiedzić historyczna piwnicę, gdzie spoczywa ponad osiem milionów butelek wina z każdego rocznika, począwszy od 1862 roku. Wyjątkowe miejsce dopełnia restauracja, wyróżniona gwiazdką Michelina.

7. Chateau Smith Haut Laffite, Francja, Graves

Najlepsze winnice 2020 - Chateau Smith Haut Laffite, Francja, Graves.
7. Chateau Smith Haut Laffite, Francja, Graves

Położona w bordoskim regionie winiarskim Graves, posiadłość Château Smith Haut Laffite wyróżnia się luksusowym hotelem, mieszczącym spa-winoterapię. Restauracja La Grande Vigne wyróżniona jest dwiema gwiazdkami Michelina. Hotel otoczony jest winnicą i rozległym lasem.

8. Quinta do Crasto, Portugalia, Dolina Douro

Najlepsze winnice 2020 - Quinta do Crasto, Portugalia, Dolina Douro.
8. Quinta do Crasto, Portugalia, Dolina Douro

Quinta do Crasto położona jest w historycznym regionie Doliny Douro w Portugalii .Z winiarni usytuowanej na szczycie wzgórza, opadającego tarasowo do rzeki roztacza się niezapomniany widok.130 hektarowa posiadłość oferuje gościom wycieczki po regionie i rzece oraz degustację doskonałych win z portugalskich odmian.

9. Antinori, Włochy, Toskania

Najlepsze winnice 2020 - Antinori, Włochy, Toskania.
9. Antinori, Włochy, Toskania

Otwarta winiarnia Antinori została wybudowana z miejscowych materiałów. Antinori, to słynny, włoski producent, którego korzenie sięgają XIV wieku. Znany jest z doskonałych win Chianti Classico oraz Supertoskanów – Tiganello i Solaia. Winiarnia projektu Marco Cosmonti składa się z trzech poziomów, w większości podziemnych. Na dachu ulokowana jest restauracja, a odwiedzający ma także możliwość zobaczyć kolekcję dzieł sztuki rodziny Antinori.

10, Vik, Chile, Valle de Cachapoal

Najlepsze winnice 2020 -  Vik, Chile, Valle de Cachapoal
10. Vik, Chile, Valle de Cachapoal

Kolejną, wyróżnioną winiarnią z Chile, z regionu Valle de Cachapoal, jest Vik. Obok budynku winiarni ulokowano spa. Winiarnia położona jest w posiadłości około 4500 hektarów winnic, lasów, tras spacerowych i rowerowych. Hotelowa restauracja oferuje doskonałe wina czerwone z odmian Cabernet Sauvignon i Carmenère, a także oryginalne wino różowe powstałe jako kupaż Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc i Syrah.

Najlepsze winnice 2020 – cały ranking

Między innymi tutaj: https://edition.cnn.com/travel/article/world-best-vineyards-2020/index.html

Picture of prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY