Najlepsze winnice 2020

The World’ s Best Vineyards ogłosił listę najlepszych winnic - TOP 50 roku 2020. Ja komentuję te najlepsze winnice 2020. Zapraszam!

The World’ s Best Vineyards ogłosił listę najlepszych winnic – TOP 50 roku 2020. Goście mogą degustować doskonałe wina, wzbogacić swoją wiedzę o uprawie winorośli i procesie winifikacji oraz smakować wyborne dania w restauracjach i podziwiać pejzaże – zaliczane do światowego dziedzictwa UNESCO. Jakie są najlepsze winnice 2020?

Najlepsze winnice 2020.

Najlepsze winnice 2020 – pierwsza piątka

Oto pierwsza dziesiątka wyróżnionych winnic, które z pewnością warto odwiedzić – tylko kiedy znikną ograniczenia podróżowania związane z pandemią:

1. Zuccardi Argentyna, Valle de Uco

Najlepsze winnice 2020 - Zuccardi Argentyna, Valle de Uco.
1. Zuccardi Argentyna, Valle de Uco

Argentyńska winiarnia rodziny Zuccardi z regionu Uco Valle zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Położona na wysokości 1 100 m.n.p.m w podregionie Paraje Altamira – należy do trzeciej generacji winiarzy Zuccardi. Wybudowano ją z miejscowego kamienia i piasku. Piwniczkę z winami oraz restaurację Piedra Infinita ulokowano w kopule. Goście mają możliwość skosztowania wyjątkowych win z odmiany Malbec, z kamienistych winnic położonych na dużej wysokości w Dolinie Uco.

2. Bodega Garzon, Urugwaj

Najlepsze winnice 2020 - 2. Bodega Garzon, Urugwaj.
2. Bodega Garzon, Urugwaj

Wysokie, drugie miejsce zajęła Bodega Garzón z Urugwaju. Posiadłość, położona w miejscowości Maldonado, niedaleko Punta del Este, składa się z luksusowego hotelu, winiarni i restauracji na 120 miejsc. Specjalnością serwowaną gościom jest czerwone wino z typowej dla Urugwaju odmiany Tannat oraz białe Albariño, z winnic położonych w pobliżu oceanu. Goście mogą liczyć na inne atrakcje, przejażdżki konne, pikniki – a nawet lot balonem.            

3. Domane Wachau, Austria

Najlepsze winnice 2020 - 3. Domane Wachau, Austria.
3. Domane Wachau, Austria

Domane Wachau zajmuje na liście trzecie miejsce. Piękny barkowy pałac Kellerschlosser położony jest w regionie uznanym za dziedzictwo światowe UNESCO. Piwnice z winami mają 300 lat, a znakomite wina Riesling i Grüner Veltliner są dumą szefa winiarni Heinza Frischengrubera.

4. Bodegas Montes, Chile, Colchagua Valle

Najlepsze winnice 2020 - 4. Bodegas Montes, Chile,Colchagua Valle.
4. Bodegas Montes, Chile,Colchagua Valle

Winnice Bodegas Montes położone są w prestiżowym regionie Colchagua Valle. Budynek winiarni powstał w 2004 roku zgodnie z zasadami feng shui. Otoczony 400 hektarowym obszarem, gdzie winnice przeplatają się z lasami, tworzy wspaniałe warunki dla enoturystyki. Restauracją dowodzi Argentyńczyk serwując regionalne dania i oczywiście doskonałe wina. Stąd miejsce w kategorii najlepsze winnice 2020.

Najlepsze winnice 2020 – druga piątka

5. Robert Monadavi Winery, USA, Kalifornia

Najlepsze winnice 2020 - Robert Monadavi Winery, USA, Kalifornia.
NaNajleps5. Robert Monadavi Winery, USA, Kalifornia

Kultowa posiadłość winiarska Robert Mondavi Winery jest dzisiaj własnością Constellation Brands, amerykańskiego giganta w branży winiarskiej. Atrakcją, oprócz wina, jest kolekcja dział Beniamino Bufano i Pabla Picassa, zgromadzona przez Roberta Mondaviego i jego żonę.

6. Marques de Riscal, Hiszpania, Rioja

Najlepsze winnice 2020 - 6. Marques de Riscal, Hiszpania, Rioja.
6. Marques de Riscal, Hiszpania, Rioja

Jedna z największych, hiszpańskich firm winiarskich z regionu Rioja. Częścią winiarni jest budynek  futurystycznego hotelu, pokryty tytanowym dachem. Mieszczą się w nim 43 pokoje,  spa- winoterapia oraz sale konferencyjne. Goście mogą zwiedzić historyczna piwnicę, gdzie spoczywa ponad osiem milionów butelek wina z każdego rocznika, począwszy od 1862 roku. Wyjątkowe miejsce dopełnia restauracja, wyróżniona gwiazdką Michelina.

7. Chateau Smith Haut Laffite, Francja, Graves

Najlepsze winnice 2020 - Chateau Smith Haut Laffite, Francja, Graves.
7. Chateau Smith Haut Laffite, Francja, Graves

Położona w bordoskim regionie winiarskim Graves, posiadłość Château Smith Haut Laffite wyróżnia się luksusowym hotelem, mieszczącym spa-winoterapię. Restauracja La Grande Vigne wyróżniona jest dwiema gwiazdkami Michelina. Hotel otoczony jest winnicą i rozległym lasem.

8. Quinta do Crasto, Portugalia, Dolina Douro

Najlepsze winnice 2020 - Quinta do Crasto, Portugalia, Dolina Douro.
8. Quinta do Crasto, Portugalia, Dolina Douro

Quinta do Crasto położona jest w historycznym regionie Doliny Douro w Portugalii .Z winiarni usytuowanej na szczycie wzgórza, opadającego tarasowo do rzeki roztacza się niezapomniany widok.130 hektarowa posiadłość oferuje gościom wycieczki po regionie i rzece oraz degustację doskonałych win z portugalskich odmian.

9. Antinori, Włochy, Toskania

Najlepsze winnice 2020 - Antinori, Włochy, Toskania.
9. Antinori, Włochy, Toskania

Otwarta winiarnia Antinori została wybudowana z miejscowych materiałów. Antinori, to słynny, włoski producent, którego korzenie sięgają XIV wieku. Znany jest z doskonałych win Chianti Classico oraz Supertoskanów – Tiganello i Solaia. Winiarnia projektu Marco Cosmonti składa się z trzech poziomów, w większości podziemnych. Na dachu ulokowana jest restauracja, a odwiedzający ma także możliwość zobaczyć kolekcję dzieł sztuki rodziny Antinori.

10, Vik, Chile, Valle de Cachapoal

Najlepsze winnice 2020 -  Vik, Chile, Valle de Cachapoal
10. Vik, Chile, Valle de Cachapoal

Kolejną, wyróżnioną winiarnią z Chile, z regionu Valle de Cachapoal, jest Vik. Obok budynku winiarni ulokowano spa. Winiarnia położona jest w posiadłości około 4500 hektarów winnic, lasów, tras spacerowych i rowerowych. Hotelowa restauracja oferuje doskonałe wina czerwone z odmian Cabernet Sauvignon i Carmenère, a także oryginalne wino różowe powstałe jako kupaż Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc i Syrah.

Najlepsze winnice 2020 – cały ranking

Między innymi tutaj: https://edition.cnn.com/travel/article/world-best-vineyards-2020/index.html

prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.