Poznajmy arystokratów wina

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Dwanaście rodzin, sześć francuskich, dwie hiszpańskie, dwie włoskie, jedna niemiecka i jedna portugalska, tworzy potęgę wina w ekskluzywnym klubie Premium Familiae Vini. Ich twarze nie są powszechnie znane, lecz w ich winiarniach spoczywają prawdziwe skarby, tradycja i bogactwo. Niektórzy faktycznie pochodzą z arystokratycznych rodzin, inni niekoniecznie. Jednak bez wątpliwości wszyscy  są arystokratami wina.  El Pais Semanal  (fot. Manuel Vazques) opublikował zdjęcia ze spotkania członków klubu, jakie obyło się w jednym z paryskich pałaców.

Arystokraci wina zdjęcie zbiorowe

Członkowie Premium Familiae Vini na zdjęciu w pałacu księcia Roberta. W drugim szeregu od lewej stoją: Hubert de Billy, Roberto Alvarez, Robert Luksemburski, Miguel Torres Maczassek, Philippe Sereys de Rothschild, Jean Frederic Hugel, Marc Perrin, Frederic Drouhin, Paul Symington oraz Julien de Beaumarchais de Rothschild. Siedzą – Valeska Muller, Priscilla Incisa della Rochetta  oraz Albiera Antinori

Pablo Alvarez, prezes grupy hiszpańskiej Tempos Vega Sicilia, w skład której wchodzą  Alion, Pintia, Macan i Oremus. Ikoną wina hiszpańskiego z regionu Ribera del Duero, wytwarzaną w posiadłości winiarskiej rodziny Alvarez jest Vega Sicilia Unico.

 

 

Robert Luksemburski, właściciel Domaine Clarence Dillon, w tym słynnego Château Haut- Brion, Premier Grand Cru (Pierwsze Wielkie Wino) w historycznej klasyfikacji z 1855 roku.

 

Od lewej Julien de Beaumarchais de Rothschild z potężnej rodziny, właścicieli winnic Baron Philipe de Rotschild, m.in. słynnegoChâteau Lafite oraz Fryderyk Dourhin z rodziny, właścicieli słynnego domu handlowego Joseph Dourhin z Burgundii.

 

Valeska Mŭller  z rodziny Egon Mŭller Scharzhof, jedyna winiarnia niemiecka w klubie. Scharzhof Riesling to legendarne wino z regionu Mozeli.

 

Hubert de Billy członek rodziny właścicieli szampana Pol Roger, ulubionego szampana Winstona Churchilla. Firma powstała w 1849 roku, a pierwszy szampan ujrzał światło dzienne cztery lata później.

Paul Symington, Portugalczyk szkockiego pochodzenia, należy do rodziny zarządzającej od XIX wieku Symington Family States w Porto, Duoro i na Maderze

 

Miguel Torres Maczassek z rodziny, która w 1870 roku założyła firmę Torres, jedną z największych obecnie, hiszpańskich firm winiarskich, producenta takich marek wina jak Sangre de Toro (Bycza Krew), Coronas, Viña Sol,Viña Esmeralda, Altos Ibericos (Rioja) i wiele innych.

 

Marc Perrin, właściciel winnic  z regionu Doliny Rodanu, w których powstają znakomite wina, takie jak słynne Château de Beaucastel z regionu Châteauneuf du Pape.

 

 

Dwie przedstawicielki winiarni włoskich, gdzie powstają słynne Super Tuscans – wielkie wina Toskanii, takie jak Triganello czy Sasiccaia. Od lewej Albierta Antinori z rodziny Antinori, której winiarskie korzenie w Toskanii sięgają 1385 roku oraz Priscilla Incisa della Rochetta z winiarni Tenuta San Guido.

 

Jean Frédéric Hugel,  członek alzackiej rodziny, właściciela posiadłości winiarskiej Hugel założonej w 1639 roku. Słynie zwłaszcza ze słodkich win powstających z późnych zbiorów ( VT Vendange Tardive).

Uzupełnij swoją wiedzę o winie dzięki książce Przewodnik po świecie wina. Książkę  możesz nabyć w partnerskim sklepie online Lifetasty.eu, >>PRZEJDŹ DO SKLEPU<<

ksiażka o winie, znawca wina, przewodnik po świecie wina
Książka o winie
Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.