Szampańskie bąbelki – wykład WIDEO

Ten wpis i cały wykład w formie wideo zostaną poświęcone jednemu z najbardziej ekskluzywnych i znanych trunków na świecie - szampanowi.

Ten wpis zostanie poświęcony jednemu z najbardziej ekskluzywnych i znanych trunków na świecie – szampanowi. Nasza podróż rozpocznie się od skromnych początków w regionie Szampanii we Francji, gdzie po raz pierwszy odkryto tę wyjątkową metodę produkcji. Przyjrzymy się historii szampana, od średniowiecznych początków po współczesny prestiż.

Szczególną uwagę poświęcimy składnikom, które nadają szampanowi jego niepowtarzalny smak i charakter – od wyselekcjonowanych szczepów winorośli po proces fermentacji. Zbadamy również tajniki tworzenia szampana, w tym proces drugiej fermentacji, który nadaje mu charakterystyczne bąbelki. Poruszymy też temat unikatowych cech i różnorodności tego wyrafinowanego trunku. A to wszystko do obejrzenia na wideo, które zabierze Was w podróż po świecie szampana.

Obejrzyj cały wykład w formie wideo!

Chcesz mieć dostęp do wszystkich materiałów?

Wesprzyj moją pracę symboliczną kawą! Będę bardzo wdzięczny i pomoże mi to przygotowywać jeszcze lepsze materiały.

Picture of prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY