Beaujolais Nouveau 2021 – jak smakuje?

W sklepach Beaujolais Nouveau 2021 będzie dostępne jeszcze przez jakiś czas – po kilku miesiącach jego trwałość wyczerpie się.

Trzeci czwartek listopada dla amatorów wina to czas próbowania pierwszego wina z tegorocznych zbiorów – młodego Beaujolais Nouveau. Wino odbyło szybką – zaledwie 4 dniową – macerację i po krótkim czasie trafiło do butelek. Aby nabyć wino udałem się do najbliższego sklepu Carrefour – właśnie w sklepach sieci francuskich Beaujolais Nouveau 2021 z pewnością dostaniemy. Kupiłem wino firmowane marką handlową La Cave d’ Augustin Florent.

Oto moje wrażenia z degustacji:

Czysty kolor jasnej czerwieni przechodzący w malinowy na dysku, charakterystyczny dla wina młodego z odmiany Gamay; wyraźny, owocowy bukiet zapachów z dominacją czerwonych owoców; w smaku lekkie taniny plus wyrazista – choć nie agresywna – kwasowość. W sumie typowe cechy odmiany Gamay, z której powstało i regionu Beaujolais gdzie winogrona dojrzewały.

Na pewno warto spróbować, koniecznie schłodzone do 12-13C. W sklepach Beaujolais Nouveau 2021 będzie dostępne jeszcze przez jakiś czas – po kilku miesiącach jego trwałość wyczerpie się.

A Wam jak smakuje Beaujolais Nouveau 2021?

Picture of prof. Marek Rekowski

prof. Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY