Wina Marqués de Cáceres, DOC Rioja

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wina Marqués de Cáceres, DOC Rioja

Jedną ze znanych firm winiarskich regionu Rioja jest Marqués de Cáceres Union Vinicola, założona w 1970 roku przez Enrique Fornera, który zdobywał doświadczenie  w najlepszych winnicach Bordeaux. Pierwsze wina crianza i reserva pod marką Marqués de Cáceres ukazały się na rynku w 1975 roku. W latach 1990tych zaangażowano do firmy Michela Rollanda, słynnego enologa z Bordeaux, którego obsesją jest poszukiwanie metod uzyskiwania najwyższej jakości wina. W 1999 roku wylansowano Gaudium – wino najwyższej jakości, pochodzące z najlepszych winnic.

Winnice położone są w Rioja Alta, niedaleko stolicy regionu Logroño. Produkcja osiąga dziesiątki milionów butelek rocznie. Większość produkcji stanowi wino czerwone, wytwarzane głównie ze szczepu Tempranillo. Natomiast wino białe powstaje ze miejscowej odmiany Viura. Obecnie wino pod firmową marką trafia na rynki 120 krajów, w tym do Polski. Według Drink International marka Marqués de Cáceres znajduje się wśród 50 najbardziej docenianych marek napojów.

recenzja

Winnice Marqués de Cáceres

O regionie Rioja czytaj w dziale: Regiony Winiarskie

***

Wino białe Marqués de Cáceres

Kraj pochodzeniaHiszpania

Region winiarski:  Rioja  DOC- Denominación de Origen Calificada (Kwalifikowane Oznaczenie Pochodzenia)

Producent : Marqués de Cáceres Union Vinicola

Rodzaj wina : wytrawne białe z odmiany Viura

Ocena :

Bez tytułu

Wino białe, wyprodukowane z charakterystycznego dla Rioja szczepu Viura. Jest to wino młode, o niezbyt zdecydowanym zapachu owocowym. W konsumpcji jest lekkie, lecz jego smak szybko przemija. Lepiej smakuje odpowiednio schłodzone. Ocena w wysokości 3,5 /6 jest wystarczająca dla tego wina. Cena wynosi około 40 PLN i w relacji do jakości jest wysoka.

 

Wino czerwone Marqués de Cáceres

Kraj pochodzenia : Hiszpania

Region winiarski :  Rioja  DOC- Denominación de Origen Calificada (Kwalifikowane Oznaczenie Pochodzenia).

Producent : Marqués de Cáceres Union Vinicola

Rodzaj wina : wytrawne czerwone, dojrzewające crianza, reserva, gran reserva

Ocena :

455

           Crianza   |    Reserva i Gran Reserva 

 

Marques de Càceres, Crianza

Wino czerwone ze szczepu Tempranillo dojrzewało dwa lata, przy czym przynajmniej 6 miesięcy w dębowych beczkach. W smaku wyczuwa się delikatny wpływ tanin beczkowych, choć w sumie wino jest stosunkowo łagodne. Wino należy konsumować na bieżąco. Wino jest dostępne w sieciach handlowych oraz w sklepach specjalistycznych. Cena, około 60 PLN za butelkę, jest korzystna.

Marques de Càceres Reserva i Gran Reserva

Amatorom wina o zasobniejszych portfelach firma Marqués de Cáceres oferuje wino Reserva i Gran Reserva, dojrzewające w beczkach kilkanaście miesięcy. Wino jest kompozycją odmian Tempranillo, Garnacha i Graciano. Ma to znaczny wpływ na charakter wina, zdominowany przez wyraziste aromaty owocowe i dobrą równowagę smakową. Ocena wina, zależy od rocznika. Warto poszukiwać bardzo dobrego rocznika 2010. Ceny w stosunku do jakości są wysokie – przekraczają 100 PLN za butelkę Reserva i około 160 PLN za Gran Reserva.

***

Więcej o systemie oceniania win -> Winnica Profesora – system oceny wina

 

winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY

Dziękuję za odwiedziny! Piszę o treściach, które są przeznaczone co do zasady tylko dla osób pełnoletnich.

Moje wpisy czasami mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku, ale nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości (Dz.U. 2012 poz. 1356). Używam plików cookies w celach statystycznych, zbierając anonimowe dane dotyczące korzystania z portalu: czas trwania wizyty, źródło klikane linki, etc., za pomocą usługi Google Analytics lub Microsoft Clarity. Te dane są anonimowe, nie pozwalają na identyfikację użytkownika i wykorzystuję je wyłącznie w sposób ilościowy.