Wino z bordoskiego region Graves

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Około 35 kilometrów na południowy-wschód od miasta Bordeaux, w winiarskim regionie Graves, na obszarze 37 hektarów położona jest winnica Château de Lionne (Pałac Lwicy).   Właścicielka posiadłości Veronique Smati, wspomagana przez enologa Gregora della Longa, doglądają winnicy obsadzonej typowymi, bordoskimi odmianami  Cabernet Sauvignon, Merlot i Petit Verdot, i wytwarzają świetne czerwone wino .

Winogrona pochodzą z 30-letnich winorośli. Winifikacja ma miejsce w zbiornikach stalowych, gdzie powoli wydobywa się taniny ze skórek winogron. Wino dojrzewa w zbiornikach cementowych, a nie w beczkach.

Graves winnica Chateau de Lionne

Château de Lionne, fot avenu de vin.fr

Château de Lionne AOC Graves, 2015

Kraj i region winiarski : Francja, Bordeaux , AOC Graves

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Odmiany:  kupaż 75% Merlot, 15% Cabernet Sauvignon,15% Petit Verdot

Ocena

3,5

Wino pochodzi z bardzo dobrego rocznika 2015. Ma intensywny kolor rubinowy. W smaku jest świetnie zrównoważone, delikatne z odczuciem świeżości. W zapachu dominują ciemne owoce z nutami owoców leśnych. Doskonałe wino dla zwolenników łagodnych tanin i kwasowości, do których przyczynia się dominanta Merlota.

Do dań z dziczyzny, drobiu i twardych serów.

Château de Lionne otrzymało zasłużone wyróżnienia złotymi medalami. Także ocena winnicyprofesora jest wysoka – 4,5/6, m.in. dzięki dobrej relacji ceny do jakości – 39,99 PLN w Lidlu.

O regionie Graves i Sauternes oglądaj na blogu:

 

Chcesz pogłębić swoją wiedzę o winie? Zamów Przewodnik po świecie wina, nową książkę profesora Marka Rekowskiego dla początkujących i bardziej zaawansowanych amatorów wina. Zamów TUTAJ

ksiażka o winie, znawca wina, przewodnik po świecie wina
Książka o winie
Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY