Wino na wakacjach – bary z winem w Barcelonie, które warto odwiedzić

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Barcelona jest najczęściej odwiedzanym miastem w Hiszpanii przez turystów z Polski. Oprócz wielu słynnych zabytków, stolica Katalonii jest miejscem niezliczonej ilości barów i restauracji, gdzie królują wino, tapas i inne specjały regionalnej kuchni. Często najlepsze bary są niewielkie, mają dość skromny wystrój wnętrza i są położone poza centralną strefą turystyczną Las Ramblas. Warto jednak wybrać się do nich i skosztować doskonałych win, wybornych tapas i dań kuchni katalońskiej.

Barcelona bary z winem widok

podroze.es.pl

Winnicaprofesora proponuje kilka barów cieszących się zasłużoną renomą:

Bar l’ Electricitat

Bar Electricitat znajduje się w historycznym  budynku Barcelony  wpisanym do  Dziedzictwa Architektury Katalonii. Jest to dawny budynek przemysłowym, zbudowany  w konstrukcji metalowej w stylu modernistycznym. Wewnątrz znajduje się m.in.skład beczek z winem i stara zamrażalnia. Zbudowany w 1908 roku, wyposażony został w pierwszy w dzielnicy Barceloneta agregat prądu – stąd nazwa baru nawiązująca do elektryczności. Bar słynie  z doskonałych tapas , zwłaszcza ośmiornicy w majonezie lub oliwie.

Barcelona bary z winem l'Electricitat

Adres: La Berceloneta , c.Atlantida 61/Carrer de San Carles

L’ Anima del Vie

Bar gdzie królują wina naturalne (BIO) pochodzące z różnych krajów w Europie. Wystrój z elementów drewnianych, na ścianie replika słynnego obrazu Picassa -Guernica. Właściciel baru spędził wiele lat w winnicach Bordeaux i Langwedocji. Bar otwarto w 2006 roku, a serwowane wina pochodzą bezpośrednio od producentów, głownie z Francji i Hiszpanii.

źródło: tripadvisor

Adres:  Ciutat Vella, Carrer dels Vigantes 8

Metro: L4-Jaume I

Otwarte: wtorek do sobota od 17-24h

Strona www: L’Ànima del Vi Barcelona

Can Vilaró

Niewielki bar serwujący doskonała kuchnię katalońską. Potrawy przygotowuje się ze świeżych składników kupowanych na pobliskim targu San Antoni. Umiarkowane ceny dań, warto spróbować fideu a la cassola – odmianę paelli, w której zamiast ryżu wykorzystuje się krótki makaron fideo oraz owoce morza, a także liczna dania z tradycyjnych makaronów.

 

Tripadvisor

Adres: Carrer del Comte Borrell, 61, Metro L2 San Antoni

Els Sortidors del Parlament

Els Sortidors, bar gdzie możesz skosztować wino prosto z beczki lub z bogatej listy win w karcie, spróbować doskonałego wermutu i apetycznych tapas, np. talerza doskonałych serów z cebulową marmeladą i oliwkami lub słynnych hiszpańskich szynek dojrzewających. Wyjątkowa atmosfera, dobre ceny i obsługa.

Barcelona bary z winem Els Sortidos del Parlament

Pinterest.com

Adres: Calle Parlament 51, Metro L2 San Antoni

Viblioteca

Nazwa baru nawiązuje do wina (vi) oraz biblioteki, czyli zbioru win i potraw. Niewielka restauracyjka w dzielnicy Gracia gdzie w przyjemnej atmosferze znajdziemy szeroki  wybór win, a do wina możemy wybrać spośród ponad 50 gatunków oryginalnego sera z niewielkich serowarni m.in. z Francji, Szwajcarii, Włoch, Anglii oraz Hiszpanii.

Barcelona bary z winem Viblioteca

atrapalo.com

Adres: Vallfogona 12, tel 93 284 42 02 , Metro L4 Joanic

Otwarte codziennie od 19 do 24h

Casa Mariol

Po zwiedzeniu katedry Sagrada Familia warto zajrzeć do niedaleko położonego baru prowadzonego przez bodegas Casa Mariol z regionu winiarskiego Terra Alta, położonego w Katalonii, niedaleko Terragony. W barze znajdziemy wiele win a tego regionu. Specjalnością jest biały, ziołowy wermut.

Barcelona bary z winem Casa Mariol

 Adres: Carrer del Rosselló, tel 934 36 76 28

Metro: L5 SanPau/Dos de Maig

Vila Viniteca

Jeżeli chcesz kupić dobre wino udaj się do najlepszego w Barcelonie sklepu z winami z Francji, Włoch i Hiszpanii – wybór jest imponujący.

Barcelona bary z winem Viniteca

Viniteca.es

Adres: Avinguada Diagonal 557, Metro L4 Joanic

Chcesz wzbogacić swoją wiedzę o winie? –  zajrzyj do książki Przewodnik po świecie wina

Tylko teraz razem z kodem GRECJA2019 dostaniesz 10% zniżki na swój egzemplarz  >>KUP TUTAJ<< 

20190411_121111

 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY