Najdroższy alkoholowy drink w UE

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Według najnowszych danych  Eurostatu najwięcej za napoje alkoholowe zapłacimy w  Finlandii, Irlandii i Szwecji

Wysokie ceny w tych krajach są głównie wynikiem wysokich marż i podatków nakładanych na napoje alkoholowe. W krajach skandynawskich polityka wysokich cen jest jednym z elementów przeciwdziałania alkoholizmowi. W Finlandii podatek jest najwyższy i wynosi  3,941 EUR od hektolitra czystego alkoholu, w Irlandii 3,458, Szwecji 3,094 , Wielkiej Brytanii 2,782.

Ceny alkoholu w Europie

Finlandia jest krajem o najdroższym alkoholu, 82% powyżej średniej UE. Natomiast w Irlandii, 77% powyżej średniej UE, najdroższe jest wino i na drugim miejscu piwo.

Natomiast spośród krajów poza UE najwyższe ceny napojów alkoholowych są w Islandii, ponad dwukrotność średniej UE, oraz w Norwegii.

Z kolei najniższe ceny napojów alkoholowych są w Rumunii, Bułgarii i na  Węgrzech ,23-26% poniżej średniej UE. Polska również plasuje się w grupie tańszych krajów z cenami o 14% poniżej średniej europejskiej.

Książka, z której poznasz świat wina:

Tylko teraz razem z kodem GRECJA2019 dostaniesz 10% zniżki na swój egzemplarz  >>KUP TUTAJ<< 

ksiażka o winie, znawca wina, przewodnik po świecie wina

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY