Winnice w niecodziennych miejscach (6/12)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Winnice Chile Chico oraz Casa Silva Lake Ranco w Patagonii

Nowy region winiarski powstaje w Patagonii, na południowym skrawku Ameryki Południowej, dzielonym przez Chile i Argentynę. Obszar Patagonii to zarówno góry Andy, stepy, pustynie oraz kamieniste wybrzeża Oceany Spokojnego od zachodu i Atlantyku od wschodu.

okoko

Chłodny klimat Patagonii sprzyja uprawie takich szczepów jak Pinot Noir, Chardonnay oraz Sauvugnon Blanc. Najbardziej na południe położone winnice w Chile należą do znanej firmy winiarskiej Undurraga. Winnice w regionie miasta Chile Chico w Prowincji General Carrera w Patagonii są położone najdalej na południe na świecie, o 1 stopień dalej niż winnice Central Otago w Nowej Zelandii. Z kolei winnice Casa Silva, położone na brzegach jeziora Ranco, odgrywają istotną rolę w produkcji wina czerwonego i białego. Po stronie argentyńskiej Patagonii winnice są jednak położone dalej na północ.

 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY