Święta Miłość na Walentynki

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Święta Miłość – Saint Amour -żadne inne wino nie wyraża tak uczuć, jakie towarzyszą Walentynkom. Właśnie podczas Walentynek wino wznosi się na szczyt popularności wśród konsumentów w wielu krajach.

Saint Amour  jest  jednym z najlepszych win z francuskiego regionu Beaujolais – należy do tzw. Crus de Beaujolais. Powstaje wyłącznie z winogron odmiany Gamay podczas specjalnego procesu winifikacji węglowej. Gleby gliniasto-krzemowe przyczyniają się do powstawania win delikatnych i eleganckich, o aromatach czerwonych owoców i kwiatów piwonii. Wino pije się jako młode.

Walentynki mapa

Winnice Saint-Amour zajmują jeden z najmniejszych obszarów Cru  de Beaujolais- 320 ha, fot.geo.fr

Niektóre butelki mają dekoracyjne etykiety z symbolami miłości, a znany winiarz Georges Buboeuf przygotowuje z okazji Walentynek specjalna edycję wina Cuvée Saint Valentin.

Saint Amour etykieta 1

Walentynki etykieta 2

Walentynk wino 2

Ceny wina Saint Amour są zróżnicowane – od około 35 PLN za butelkę Saint-Amour Leon Roux 2016 w Lidlu do kilkudziesięciu złotych w sklepach specjalistycznych.

Więcej o regionie Beaujolais i jego winach na blogu:

Regiony winiarskie Francji – najlepsze wina z Beaujolais

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY