Profesor Marek Rekowski, autor winnicyprofesora, członkiem Komisji Nagród OIV

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Intarnational Organisation of Vine and Wine/ Organisation Internationale de la Vigne et du Vin

OIV jest największą, międzynarodową , międzyrządową organizacją zrzeszającą  przedstawicieli z 47 krajów winiarskich z całego świata. W obecnym kształcie OIV powstała w 2001 roku, a jej siedzibą  jest Paryż.

Logo OIV oraz pochodzenie członków organizacji

 

OIV publikuje bieżące i roczne raporty o sytuacji w sektorze winiarskim na świecie i w poszczególnych krajach, tworzy bazy danych statystycznych – powierzchni winnic, produkcji, konsumpcji i cen wina, organizuje światowe kongresy oraz kształcenie w zakresie winiarstwa (m.in. studia magisterskie  Master of Science in Wine Management, wspólnie z Uniwersytetem w Montpelier), organizuje konkursy na najlepsze prace z dziedziny winiarstwa, promuje wiedzę o winie, podejmuje wiele innych działań z zakresu różnorodnych dziedzin związanych z winiarstwem.

oiv logo nagród

Każdego roku OIV przyznaje nagrody za prace w kilku dziedzinach: uprawa winorośli, enologia, ekonomia winiarstwa, regulacje prawne, wino i zdrowie, rodzaje wina i produktów, wino i sztuka, kultura i historia wina.

 Profesor Marek Rekowski został zaproszony do Komisji Konkursu jako ekspert w dziedzinie ekonomii winiarstwa -analiz statystycznych, rynków wina, tendencji rozwojowych, efektywności ekonomicznej producentów wina, zachowania konsumentów wina.

Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Maison Foucher Les Vieilles Vignes Pouilly-Fume

Doskonałe do dań z białych ryb, drobiu, miękkich serów.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Pisano Tannat RPF

Świetne, oryginalne wino oddające cechy urugwajskiego terroir.

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY