Profesor Marek Rekowski, autor winnicyprofesora, członkiem Komisji Nagród OIV

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Intarnational Organisation of Vine and Wine/ Organisation Internationale de la Vigne et du Vin

OIV jest największą, międzynarodową , międzyrządową organizacją zrzeszającą  przedstawicieli z 47 krajów winiarskich z całego świata. W obecnym kształcie OIV powstała w 2001 roku, a jej siedzibą  jest Paryż.

Logo OIV oraz pochodzenie członków organizacji

 

OIV publikuje bieżące i roczne raporty o sytuacji w sektorze winiarskim na świecie i w poszczególnych krajach, tworzy bazy danych statystycznych – powierzchni winnic, produkcji, konsumpcji i cen wina, organizuje światowe kongresy oraz kształcenie w zakresie winiarstwa (m.in. studia magisterskie  Master of Science in Wine Management, wspólnie z Uniwersytetem w Montpelier), organizuje konkursy na najlepsze prace z dziedziny winiarstwa, promuje wiedzę o winie, podejmuje wiele innych działań z zakresu różnorodnych dziedzin związanych z winiarstwem.

oiv logo nagród

Każdego roku OIV przyznaje nagrody za prace w kilku dziedzinach: uprawa winorośli, enologia, ekonomia winiarstwa, regulacje prawne, wino i zdrowie, rodzaje wina i produktów, wino i sztuka, kultura i historia wina.

 Profesor Marek Rekowski został zaproszony do Komisji Konkursu jako ekspert w dziedzinie ekonomii winiarstwa -analiz statystycznych, rynków wina, tendencji rozwojowych, efektywności ekonomicznej producentów wina, zachowania konsumentów wina.

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY