Wino z południa Francji w Lidlu (Crozes-Hermitage AOC)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wino z południa Francji w Lidlu

Od czasu do czasu zaglądam do Lidla w poszukiwaniu dobrych okazji. Dotychczas prezentowałem trzy wina – Muscadet z regionu Doliny Loary we Francji, Camino Nuevo z Ribera del Duero w Hiszpanii i Kajmad, węgierski Cabernet Franc. Wszystkie oceniłem wysoko za dobrą relację jakości do ceny. W trakcie ostatniej wizyty w Lidlu uwagę moją zwróciła etykieta wina z wyraźnym napisem Crozes – Hermitage. Pewnie będzie kolejne dobre wino, pomyślałem z nadzieją. Wina oznaczone Crozes – Hermitage Appelation d’Origine Contrôlée pochodzą z renomowanego, francuskiego regionu winiarskiego Dolina Rodanu (Vallée du Rhône). W południowej jego części powstają słynne Châteuneuf du Pape oraz Gigondas, natomiast w północnej wina Hermitage, Crozes- Hermitage oraz Saint Joseph. Wina te były kiedyś w Lidlu i może jeszcze powrócą.

Wino Crozes-Hermitage AOC

Kraj pochodzenia: Francja

Region winiarski:  Dolina Rodanu (Vallée du Rhône)

Producent: Domaine Martinelli

Rodzaj wina: czerwone wytrawne z odmiany Syrah (Shiraz)

Ocena: 

23 

 

Niestety, degustacja wina mnie rozczarowała. Wprawdzie kolor wina jest charakterystyczny dla odmiany Syrah (Shiraz), z której wino powstało, lecz innej jego walory nie sprostały mojemu oczekiwaniu. Zapach wina okazał się niewyraźny. Nie przebijały typowe dla winogron Syrah zapachy czerwonych i czarnych owoców. Smak wina jest nieokreślony z przebijającą kwasowością. Wady wynikają z pewnością z faktu, że jest to wino młode, z 2015 roku. Producent szybko nalał wino do butelek (wykorzystał okazję handlową dużego zamówienia z Lidla) i nie poczekał jeszcze rok, dwa aby wino nabrało lepszej jakości. Dlatego ocena Winnicy Profesora jest niska, najwyżej 3 punkty. Zwłaszcza, że cena (39,99 PLN) jest w tym wypadku wysoka. Kolejnej butelki raczej nie kupię.

winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

Gaudium Marqués de Cáceres

Gaudium to wielkie, eleganckie wino.

Domaine Chandon de Briailles

Głębokie, złożone, finezyjne, czyste, urzekające.

Alargo Assyrtiko Crete

Wyśmienite, oryginalne wino. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

Dafnios Liatiko Dafnes

Oryginalne wino, wysoka ocena. Dostępne w specjalistycznym sklepie Vininova.

szukaj

youtube

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.

Podoba Ci się to, co czytasz?

Dostawaj powiadomienia o nowych wpisach prosto na skrzynkę.