Wino z południa Francji w Lidlu (Crozes-Hermitage AOC)

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wino z południa Francji w Lidlu

Od czasu do czasu zaglądam do Lidla w poszukiwaniu dobrych okazji. Dotychczas prezentowałem trzy wina – Muscadet z regionu Doliny Loary we Francji, Camino Nuevo z Ribera del Duero w Hiszpanii i Kajmad, węgierski Cabernet Franc. Wszystkie oceniłem wysoko za dobrą relację jakości do ceny. W trakcie ostatniej wizyty w Lidlu uwagę moją zwróciła etykieta wina z wyraźnym napisem Crozes – Hermitage. Pewnie będzie kolejne dobre wino, pomyślałem z nadzieją. Wina oznaczone Crozes – Hermitage Appelation d’Origine Contrôlée pochodzą z renomowanego, francuskiego regionu winiarskiego Dolina Rodanu (Vallée du Rhône). W południowej jego części powstają słynne Châteuneuf du Pape oraz Gigondas, natomiast w północnej wina Hermitage, Crozes- Hermitage oraz Saint Joseph. Wina te były kiedyś w Lidlu i może jeszcze powrócą.

Wino Crozes-Hermitage AOC

Kraj pochodzenia: Francja

Region winiarski:  Dolina Rodanu (Vallée du Rhône)

Producent: Domaine Martinelli

Rodzaj wina: czerwone wytrawne z odmiany Syrah (Shiraz)

Ocena: 

23 

 

Niestety, degustacja wina mnie rozczarowała. Wprawdzie kolor wina jest charakterystyczny dla odmiany Syrah (Shiraz), z której wino powstało, lecz innej jego walory nie sprostały mojemu oczekiwaniu. Zapach wina okazał się niewyraźny. Nie przebijały typowe dla winogron Syrah zapachy czerwonych i czarnych owoców. Smak wina jest nieokreślony z przebijającą kwasowością. Wady wynikają z pewnością z faktu, że jest to wino młode, z 2015 roku. Producent szybko nalał wino do butelek (wykorzystał okazję handlową dużego zamówienia z Lidla) i nie poczekał jeszcze rok, dwa aby wino nabrało lepszej jakości. Dlatego ocena Winnicy Profesora jest niska, najwyżej 3 punkty. Zwłaszcza, że cena (39,99 PLN) jest w tym wypadku wysoka. Kolejnej butelki raczej nie kupię.

Picture of winnicaprofesora

winnicaprofesora

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY