Wino dla koneserów – La Légende, Château Fonréaud z Listrac, gminy wielkich win

Sprawdź, o czym jest dzisiejszy wpis...

Wytrawne wino czerwone pochodzi z regionu winiarskiego Haut Médoc w Bordeaux. Powstało w Château Fonréaud, w gminie Listrac słynącej z bordoskich wielkich win- Grands Crus. Winnica gdzie powstaje wino ma 34 hektary. Winorośle mają średnio 22 lata i są gęsto obsadzone – 7000 na hektar.

Chateau Fonreaud

Château Fonréaud, fot.bordeaux-medoc.com

La Légende to drugie wino Château Fonréaud. Nazwa oznacza „ Królewskie źródło”. Legenda mówi, że w XI wieku król Anglii zatrzymał się tutaj, aby odświeżyć się źródlaną wodą. Obecnie posiadłość należy do rodziny Chanfreau. Winorośle posadzone są na glebach kamienistych o wapiennym podłożu. Winifikacja trwa średnio 20 dni, a wino jest butelkowane na miejscu (mise en bouteilles au château). Wino dojrzewa rok w beczkach z dębu francuskiego.

Wino: La Légende, Château Fonréaud, 2010

Kraj i region : Francja, Bordeaux-Haut Médoc

Rodzaj : czerwone, wytrawne, kupaż – Merlot 52%, Cabernet Sauvignon 45%, Cabernet Franc 3%

OcenaOcena wina 5

 

 

hdr

hdr

Fot. winnicaprofesora

Kompozycja odmian jest typowa dla regionu – Cabernet Sauvignon, Merlo i Cabernet Franc. Bogaty bukiet zapachowy, jeżyna, porzeczka, lukrecja, nuty łagodnych przypraw. W smaku zrównoważone, o dobrej budowie, soczyste; serwować lekko schłodzone  do około 15C, może dojrzewać wiele lat. Oceniane wino pochodzi z 2010 roku, jednego z najlepszych roczników w regionie Bordeaux.

Winnicaprofesora ocenia wino wysoko 5/6.

O regionie Bordeaux i jego winach dowiesz się więcej na filmiku:

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o historii wina, drodze jaką przebywa zanim trafi do butelki,o tajemnicach winifikacji , smakach i aromatach wina, dojrzewaniu wina w dębowych beczkach, itp … zajrzyj do książki :

Ostatnie dni letniej promocij, z kodem GRECJA2019 dostaniesz 10% zniżki na swój egzemplarz  >>KUP TUTAJ<< 

ksiażka o winie, znawca wina, przewodnik po świecie wina

 

Picture of Marek Rekowski

Marek Rekowski

Zostaw swój komentarz!

Dodaj komentarz

wesprzyj moją pracę!

newsletter

partnerzy

autor

Winnica Profesora - autor, prof. Marek Rekowski.

prof. Marek Rekowski

Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli. Amator i znawca wina, autor książek Światowe rynki wina oraz Przewodnik po świecie wina i wykładów z zakresu ekonomii wina. Popularyzator wiedzy o winie.

dla miłośników wina

Winnica Profesora - książka.

Sprawdź mój przewodnik!

Książka "Przewodnik po świecie wina" adresowana jest do początkujących i nieco bardziej zaawansowanych amatorów wina.

wino dla konesera

szukaj

ostatnie wpisy

kategorie

NEWSLETTER

Zapisz się i dostawaj informacje o nowych wpisach.

KIM JESTEM
Marek Rekowski, profesor ekonomii, wieloletni wykładowca mikroekonomii i koniunktury gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, visiting professor na uniwersytetach francuskich w Saint Etienne, Dijon, Orleanie, ESCP Business School w Paryżu oraz hiszpańskich w Madrycie, Pamplonie i Sevilli.
WSPARCIE MOJEJ PRACY